На тиждень раніше у Полтаві розквітли магнолії. Це через теплу погоду, розповів Суспільному доцент Полтавського аграрного університету Віктор Самородов.
Екзотичні дерева квітнуть, зокрема, в ботанічному саду краєзнавчого музею та на території аграрного університету.
Десятиметрове дерево магнолії "Кобус" – нині у білих квітах. Цю екзотичну рослину на території аграрного університету висадили майже пів століття тому. Це подарунок із київського ботанічного саду.
"Оце нам подарували, але не одну магнолію і не один вид, багато. У нас тоді колекція була, ми сподівались, але то вкрали, то десь недогледіли. А ця прямо вирішила: я тут буду розквітати", — пояснює доцент кафедри захисту рослин Полтавського аграрного університету Віктор Самородов.
"Ви бачите, яка величезна кількість квітів, і коли квітки від температури розкриються, розправляться, кожна ж до себе увагу привертає. Вона утворює величезну кількість плодів і насіння, і ми це насіння даруємо", — розповідає доцент кафедри захисту рослин Полтавського аграрного університету Віктор Самородов.
У дендропарку Полтавського краєзнавчого музею також зростає два види цих рослин – магнолія "Суланжа" і магнолія "Зірчаста". Їх закладу подарували меценати, розповіла наукова співробітниця Олена Халимон.
"У колекції вони представлені трьома сортами та п’ятьма гібридами. Найпершою серед наших магнолій зацвітає магнолія зірчаста. Ось вона зараз позаду мене. А названа вона "Зірчастою", бо махрові квіти нагадують білі зірки. Поряд з нею зростає інший вид – магнолія "Суланжа", сорт "Чорний тюльпан". Квіти її не розкриваються повністю немов зірки, а напіввідкриті, такі келихоподібні, за формою нагадують саме тюльпан", — повідомляє старша наукова співробітниця Полтавського краєзнавчого музею Олена Халимон.
Магнолії – рослини екзотичні та спеціального догляду не потребують, каже Віктор Самородов.
"Догляд один – щоб полито було. Полили, замульчували чимось кисленьким, кисленьким торфом. Нема кисленького, а є нейтральний, піде й таке діло. Все, оце таке. Вона не вражаються, богу дякувати, ні хворобами, ні шкідниками і прекрасно виглядає", — повідомляє доцент кафедри захисту рослин Полтавського аграрного університету Віктор Самородов.
"Це рослина дуже давня. Магнолії називають аристократами саду. І не випадково. Як аристократи – вишукані, гарні манери, чудовий аромат, та і свій родовід вони ведуть ще із крейдяного періоду. Тобто предки магнолії виникли на землі ще майже 140 мільйонів років тому", — каже старша наукова співробітниця Полтавського краєзнавчого музею Олена Халимон.
Як розповів Віктор Самородов, квітувати магнолії будуть кілька тижнів.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: