У Полтаві погодили встановлення меморіальних дощок на честь чотирьох загиблих захисників України

У Полтаві погодили встановлення меморіальних дощок на честь чотирьох загиблих захисників України

У Полтаві встановлять чотири меморіальні дошки: де та на честь кого
Будівля Полтавської міської ради, де відбулося засідання виконкому 22 лютого 2024-го року. Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві мають встановити меморіальні дошки Павлу Іващенку, Олексію Крижанівському, Артему Медведєву, а також інформаційну дошку на честь Володимира Кісельова. Усі вони захищали Україну і загинули під час повномасштабного російського вторгнення.

Встановлення дощок погодили 22 лютого на засіданні виконавчого комітету Полтавської міської ради. Про це стало відомо з онлайн-трансляції. Підтримали проєкти рішень усі присутні члени виконкому ― 13.

На засіданні про ініціативи встановлення дощок розповіла директорка департаменту культури, молоді та сім’ї Олена Ромас.

Інформаційна дошка Володимиру Кісельову

Дошку на честь загиблого на війні Володимира Кісельова запропонували встановити на фасаді будівлі на вулиці Дмитра Коряка, 2А. Це дім, де раніше була розміщена дошка на честь радянського військового діяча часів Другої світової війни Олексія Зигіна. Цю меморіальну табличку демонтували, а вулицю Зигіна, на яку виходить одна зі сторін будинку, перейменували на честь Володимира Кісельова.

У Полтаві буде дошка на честь Володимира Кісельова: де саме
Володимир Кісельов. Зміст

Згідно з проєктом рішення, звернення щодо встановлення дошки на честь українського воїна написали його рідні. Балансоутримувачем інформаційної таблички буде комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна організація № 2".

Володимир Кісельов був бійцем спецпідрозділу "Альфа" Служби безпеки України, мав звання капітан. Під час російського вторгнення в Україну 2022-го року був керівником групи Центру спеціальних операцій СБУ. Загинув 7 травня 2022-го під час боїв за острів Зміїний. Посмертно воїна нагородили званням Герой України. Похований у Полтаві. У нього залишились мати, дружина та донька.

Меморіальна дошка Павлу Іващенку

Дошку на честь військового Павла Іващенка мають встановити на фасаді Полтавського ліцею № 1 імені Котляревського. Заклад і буде балансоутримувачем.

Павло Іващенко був солдатом Збройних сил України, служив на посаді механіка-водія десантно-штурмової роти, йдеться у проєкті рішення. Загинув воїн 13 липня 2022-го року, проживав у Полтаві. Павлові Іващенку було 49 років, із ним попрощалися 20 липня.

Меморіальна дошка Олексію Крижанівському

Дошку на честь воїна будуть встановлювати на фасаді місцевої школи №9, йдеться у проєкті рішення.

У Полтаві погодили встановлення меморіальної дошки Олексієві Крижанівському
На прощання з Олексієм Крижанівським військові тримають його нагороди та портрет, 19 липня 2023-го року. Суспільне Полтава

Олексій Крижанівський проживав у селі Гожули Полтавської громади. Мав звання молодший сержант. Йому було 37 років. Загинув Олексій 12 липня 2023-го під час виконання бойового завдання поблизу села Красногорівка на Донеччині. Про це Суспільному раніше повідомив речник обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

На війні чоловік був старшим стрільцем-оператором стрілецької роти, посмертно його нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Олексій Крижанівський із 2015-го став на захист України. Спочатку виконував завдання в зоні АТО, а із 26 лютого 2022-го боронив кордони країни на півночі та сході. Поховали Олексія Крижанівського 19 липня 2023-го. Йому було 37 років.

Меморіальна дошка Артему Медведєву

Дошку на честь воїна Артема Медведєва пропонують встановити також на фасаді місцевої школи №9. Він був солдатом ЗСУ, воював у складі 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

У Полтаві погодили встановлення меморіальної дошки Артему Медведєву, який загинув на війні з РФ
Артем Медведєв. Колаж "Полтавщина"

Артем Медведєв загинув 18 серпня поблизу села Максимівка Миколаївської області. Він був гранатометником. Про це Суспільному раніше розповів речник обласного ТЦК та СП Роман Істомін. Поховали чоловіка на кладовищі у селі Затурине, що неподалік Полтави. У нього лишилися мати, батько, брат та донька.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок