10 років "Полтавському батальйону небайдужих": як змінювалося волонтерство організації

10 років "Полтавському батальйону небайдужих": як змінювалося волонтерство організації

БО "Полтавський батальйон небайдужих" 10 років
. Суспільне Полтава

БО "Полтавський батальйон небайдужих" почав свою діяльність із допомоги українським військовим у Криму у березні 2014 року. Згодом почали працювати і над соціальними проєктами.

Про це розповіла в ефірі Українського радіо "Полтава" голова благодійної організації Наталія Гранчак.

Із початком повномасштабної війни, крім допомоги ЗСУ, найбільша в області волонтерська організація почала займатися і підтримкою ВПО.

Це наш новий напрямок. При Свято-Успенському кафедральному соборі для переселенців ми відкрили пункт збору одягу "Тепла кофта". Також роздавали хліб. У перші місяці війни щодня до нас приходило 500-700 осіб.

Ще один проєкт для внутрішньо переміщених осіб – це "Благопральня". Він для тих, хто немає умов для того, щоб випрати свої речі.

Таку безплатну послугу ми надаємо в одному з під’їздів будинку на вулиці Соборності, 15, що у Полтаві. Якщо хто має потребу, можна підходити, записуватися у графік. Ми виперемо речі і віддамо їх уже сухими. Цього року "Полтавський батальйон небайдужих" за підтримки однієї з громадських організацій з Німеччини започаткували ВПО видачу сертифікатів.

Спочатку роздавали 850, а нині – 500 сертифікатів щомісяця, кожен на суму 1200 гривень. В одній із торговельних мереж переселенці можуть купити продукти харчування, засоби гігієни. Таку допомогу отримують ВПО не лише у Полтаві, а й і у найближчих до обласного центру громадах через відділи соціального захисту.

Ще один наш проєкт, що діє з 2015-го року, – це Будиночок Святого Миколая. І діти, і дорослі з радістю його відвідують. Це дуже важливо, аби трохи відволіктися від війни. Дітки отримують подарунки, що привозять полтавські підприємці. Цього року резиденцію Святого Миколая ми трохи збільшили. Всі охочі зможуть її відвідати до 7 січня включно.
10 років "Полтавському батальйону небайдужих": як змінювалося волонтерство організації
Кав'ярня "Благокава". Суспільне Полтава

Після свят у цьому будинку діє соціальна кав’ярня "Благокава", прибуток з якої йде на потреби Збройних сил України. Зокрема, нині полтавські волонтери збирають гроші на тактичні аптечки. Постійно триває збір на 1000 турнікетів, з яких близько 700 штук вже зібрали.

Нещодавно передали нашим саперам протимінне взуття, і вони поїхали в ньому розміновувати Донеччину. Взагалі з травня 2022 року, коли ми відкрили "Благокаву", зібрали до двох мільйонів гривень на потреби ЗСУ.

Два місяці тому для дружин військових, які загинули, полтавські волонтери організували групу психологічної підтримки. Це і духовні бесіди із Владикою Федором, і безплатні майстер-класи.

Жінки разом із своїми дітьми і гномиків виготовляють, і свічки роблять. Це дуже важливо, щоб змінилася картинка. Вони відволікаються, коли руками щось роблять.

Серед основних напрямів діяльності "Полтавського батальйону небайдужих" на новий рік – розвивати і надалі соціальну кав’ярню "Благокава" для збору грошей для потреб ЗСУ.

А ще на запити молоді плануємо започаткувати проєкт з вивчення англійської мови. Це теж важливо для того, щоб відволікатися від війни. Але найголовніше - це допомога нашим бійцям і якнайшвидша Перемога.

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок