"Дуже потрібна річ": полтавські волонтери передали бійцям ще одну систему супутникового зв’язку

"Дуже потрібна річ": полтавські волонтери передали бійцям ще одну систему супутникового зв’язку

У полтаві передали старлінк військовим
Військовий отримав "Starlink" від волонтерів. Суспільне Полтава

Волонтери благодійної організації "Полтавський батальйон небайдужих" передали військовим на Луганщину другу систему супутникового зв’язку "Starlink", розповіла Суспільному голова організації Наталія Гранчак. На обидва пристрої волонтери зібрали 48 тисяч гривень внесків під час благодійних заходів.

Яку систему зв'язку передають волонтери військовим

Піхотинець Роман приїхав до Полтави по систему супутникову зв’язку. Її для військових на Луганщині придбали волонтери.

Волонтери передали військовим старлінк
Військовий Роман доставить систему зв'язку на звільнені території. Суспільне Полтава

"Це необхідна річ зараз. Території звільняються, там все розбите, немає ні зв’язку, дуже багато де немає електрики. А за допомогою "Starlink" є зв'язок, і рідним повідомити, що все добре. Особливо важливо штабні доповіді, що як відбувається. Дуже важлива річ. Дуже мало, на кожну точку, на кожен підрозділ, на кожне відділення бажано "Starlink", бо розкидане все", - говорить військовий Роман.

Як змогли придбати Starlink

Пристрій допомогли купити волонтери "Полтавського батальйону небайдужих" за гроші, зібрані під час благодійних заходів.

"Це кошти, зібрані на акції нашій, яку ми проводили біля Свято-Успенського собору. Заплановано було ряд заходів. Це – і екскурсія на дзвіницю, яку проводив владика та наші гіди, вистава, яку ми показували, і, звичайно, наша "Благокава" (соціальний волонтерський проєкт – ред.). Ми закупили "Starlink". І сьогодні передали його нашим захисникам, які стоять 16 кілометрів від кордону, і це така достатнього небезпечна точка", - розповідає голова БО "Полтавський батальйон небайдужих" Наталія Гранчак.

Це вже друга система звязку передана військовим протягом місяця
Волонтери проводять різні заходи аби зібрати гроші для військових. Суспільне Полтава

"Одна із таких родзинок цих заходів – це була екскурсія в Свято-Успенському соборі і на дзвіниці собору. Дзвіниця – це пам’ятка XVIII століття, єдина, яка збереглася ось тут, на Івановій горі, ми ще до COVID-19 (пандемії – ред.) обладнали там оглядовий майданчик. Ми спромоглися провести декілька екскурсій у той день, коли було все це організовано, одну з них проводив я, далі проводили професійні екскурсоводи наші полтавські", - каже митрополит Полтавський і Кременчуцький ПЦУ Федір.

Скільки зібрали грошей волонтери

Під час благодійних заходів зібрали 48 тисяч гривень, за які купили дві системи супутникового зв’язку, розповіла Наталія Гранчак. Першу передали 5 липня для бійців у Запорізьку та Луганську області.

За словами голови волонтерської організації "Полтавський батальйон небайдужих" Наталії Гранчак, від початку повномасштабної війни волонтери фонду передали військовим шість систем супутникового зв'язку "Starlink".

"Ми ніколи не ставили собі за пріоритет збирати на "Starlink". Здебільшого ми збираємо на квадрокоптери та на тепловізори, тому така невеличка цифра, але коли люди звертаються, ми відповідаємо на цей запит. Ми зібрали під час заходу 36 тисяч (гривень – ред.). А на другий день дозбирали дуже швидко необхідні ще 12 тисяч", - розповідає голова БО "Полтавський батальйон небайдужих" Наталія Гранчак.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок