Під Полтавою створили мурал першому загиблому на Донбасі

Під Полтавою створили мурал першому загиблому на Донбасі

Під Полтавою створили мурал першому загиблому на Донбасі
. Суспільне Полтава

Стінопис у пам’ять про військового створили у селі Щербані неподалік Полтави. Геннадій Біліченко був першим загиблим на Донбасі. Ушанувати його вирішили місцеві жителі. Гроші на фарбу та інші матеріали збирали самостійно.

Національний прапор, герб та портрет загиблого. Такий мурал на честь Геннадія Біліченка створили у Щербанях. Зробили це троє місцевих жителів.

Ініціатор створення стінопису Анатолій Вертелецький
Ініціатор створення стінопису Анатолій Вертелецький. Суспільне Полтава

"Ідея в нас виникла ще торік разом із Сергієм Новосьоловим. Але через погодні умови та браку часу ми не змогли реалізувати цю ідею. Цього року до свят Державного Прапора та Дня Незалежності України ми зібрали всі сили та можливості й реалізували ініціативу", − розповів ініціатор створення стінопису Анатолій Вертелецький.

Спочатку робили фон, а потім портрет військового. Для цього підготували 4 трафарети, розмірами понад півтора метра. Для зручності їх розрізали ще на 8 частин. А фарбу наносили в 4 шари.

Розробник макету стінопису Олександр Безлюдний
Розробник макету стінопису Олександр Безлюдний. Суспільне Полтава

"Перший шар наносився білим кольором повністю. Це найбільший шар. Найскладніший був другий – це світло-сірий шар. Він наносився з другим трафаретом, ми, напевно, на нього витратили найбільш часу. Третій шар – це більш тіньові аспекти пішли. Це темно-сірий. Останній шар – це чорний, насичено чорний колір, який було зроблено в останню чергу", − каже розробник макету стінопису Олександр Безлюдний.

Макет стінопису розробив Сергій Новосьолов. Він створює графіті понад десяток років.

Художник, що намалював стінопис Сергій Новосьолов
Художник, що намалював стінопис Сергій Новосьолов. Суспільне Полтава

"Мені хотілось зобразити герб не так, як він кругом намальований. Можна було намалювати рівні лінії, але мені захотілося його із частин зробити. Зробили напил червоним, потім зверху камінцями вид самого тризуба і трішки затемніли сірими тонами", − розповів художник, що намалював стінопис Сергій Новосьолов.

Гроші на стінопис збирали місцеві. На фарби та інші матеріали витратили близько 2,5 тисяч гривень.

"Під час роботи тут стільки людей було, стільки підтримки. Кожен підходив зі своїм позитивом, пропонував якусь допомогу", − каже Олександр Безлюдний.

Стінопис на честь Геннадія Біліченка
Стінопис на честь Геннадія Біліченка. Суспільне Полтава

Розмістили стінопис на гаражі однієї з місцевих жительок. Ця будівля – на вулиці, названій на честь Біліченка.

"Друзі знайшли мені номер дружини Геннадія – Наталії. В телефонній розмові вона це все погодила і потім, коли ми це реалізували, сфотографували, і я вже через Вайбер їй це надіслав. Вона подякувала нам за те, що ми робимо таку гарну справу", − розповів Анатолій Вертелецький.

Геннадій Біліченко – перший загиблий військовослужбовець у війні на Донбасі. Він був капітаном Служби безпеки України. Загинув 13 квітня 2014 року у Слов’янську на Донеччині.

На початок