У Полтаві рік працює безплатна пральня для внутрішньо переміщених осіб. Вона діє у рамках проєкту "Благопральня" від благодійної організації "Полтавський батальйон небайдужих". За рік роботи послугами скористалися близько 6 тисяч разів. Про це Суспільному повідомила голова організації Наталія Гранчак.
Переселенка з Бахмута Галина Єршова волонтерить у пральні для внутрішньо переміщених осіб.
"Пральня розрахована на всіх переселенців, які тут у Полтаві живуть. Вони приходять, показують довідку ВПО, беруть талончик на прання і, в середньому, десь раз на тиждень або за бажанням, коли в них назбирається білизна, приходять сюди прати", ― каже переселенка з Бахмута Галина Єршова.
Зінаїда Ткаченко переїхала до Полтави із Запоріжжя. Послугами пральні користується майже рік, оскільки, каже, не хоче створювати незручностей господарям будинку, в якому проживає.
"Коли сюди приїхала, то для мене це була одна з найважливіших проблем – де мені прати свій одяг, білизну, щоб не перетворитися на безхатченка", ― розповідає Зінаїда Ткаченко, переселенка з Запоріжжя.
Проєкт "Благопральня" діє рік. Його організував "Полтавський батальйон небайдужих" із благодійною організацією "Світло надії" в рамках субгранту. Про це розповіла Наталія Гранчак.
"Виграли один з грантів – 116 тисяч гривень. На них ми зробили невеличкий ремонт, доклали свої кошти на ремонт і придбали три машинки і дві сушки. Завдяки Йорку Дрешеру з Німеччини ми купили ще велику машинку на 10 кілограмів. За цей час нам вдалося в цій невеличкій кімнатці, як ми кажемо, "рукавичка", бо насправді це під’їзд житлового будинку, який нам дали в користування, нам вдалося попрати 40 тонн одягу. На це пішло 320 кілограмів порошку. Це, орієнтовно шість тисяч прань", ― говорить голова БО "Полтавський батальйон небайдужих" Наталія Гранчак.
Як розповіла волонтерка Галина Єршова, щоденно до "Благопральні" на вулиці Соборності, 15, приходить більше 25 людей. Вони приносять речі, а через годину повертаються забрати випраний одяг.
"Зараз у нас чотири машинки, які перуть. Потім ми це все сушимо. Після сушіння білизна залишається трошки вологою, там відсотків 30 вологи залишається. Його вдома можна трохи підсушити, і все", ― говорить переселенка з Бахмута Галина Єршова.
За словами Наталії Гранчак, надалі в рамках проєкту "Благопральня" хочуть відкрити ще одне місце для прання.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: