Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу відкрили сьогодні в Полтавській обласній лікарні відновного лікування. Створили його, аби зробити доступнішою медичну допомогу, зокрема, для жінок з інвалідністю та тих, які постраждали від насильства.
Про це Суспільному розповіла головна фахівчиня з питань акушерства та гінекології на Полтавщині Людмила Іванова.
Безбар’єрний гінекологічний кабінет відкрили для того, аби зробити доступною акушерсько-гінекологічну допомогу для всіх жінок регіону, розповіла Людмила Іванова.
"Наші гінекологічні кабінети адаптовані в цілому для всіх жінок. Чому? Тому, що вони задовольняють потреби вагітних жінок, задовольняють потреби жінок літнього віку, задовольняють потреби жінок з інвалідністю і в тому числі категорію жінок, які мають тимчасові проблеми. Я маю на увазі, наприклад, переломи або травми", - говорить головна фахівчиня з акушерства та гінекології на Полтавщині Людмила Іванова.
"Я людина з особливими потребами, у мене ДЦП, це дитячий церебральний параліч. Я трішки шокована, але шокована задоволена, шок задоволення, якщо є таке слово, тому що абсолютно все зроблено для людини з особливими потребами. Було все незвично, але було комфортно", - розповідає пацієнтка Лілія Коновалова.
Зі слів Людмили Іванової, аби працювати в цьому кабінеті, медичні працівники пройшли відповідне навчання.
"Навчання не тільки що стосується специфіки надання допомоги, наприклад, людям з інвалідністю, а одночасно із особливостями консультування людей, які постраждали від насильства і, відповідно, специфікою надання їм допомоги", - каже головна фахівчиня з акушерства та гінекології на Полтавщині Людмила Іванова.
Ініціював створення кабінету благодійний фонд "Здоров’я жінки і планування сім’ї", розповіла Суспільному його представниця Тетяна Слободян. Реалізували його за фінансової підтримки фонду ООН в галузі народонаселення. На облаштування кабінету витратили понад 500 тисяч гривень.
"Ми знаємо, що у всіх нас є різні потреби, у когось ці потреби пов’язані із пересуванням. Наприклад, якщо це літня жінка, їй важче дістатися кабінету, якщо він розташований на третьому поверсі сходами. Саме тому ми вирішили у рамках цього проєкту створювати такі кабінети, які не тільки для жінок з інвалідністю будуть комфортними, доступними, а просто для всі жінок, враховуючи потреби кожної жінки, її особливості у пересуванні", - розповідає координаторка проєктів БФ "Здоров’я жінки і планування сім’ї" Тетяна Слободян.
У кабінеті встановили гінекологічне крісло з регулюванням висоти та спеціальні опори-поручні, за допомогою яких жінки зможуть пересідати на крісло. А в медзакладі облаштували вертикальний підйомник, який дасть змогу пацієнтам на візочку піднятися до кабінету.
"Коли пацієнт, який має деякі обмеження, підходить чи під’їжджає до цього вертикалізатора (підйомника – ред.), тут з лівої сторони є система кнопок, їх взагалі дві. Перша кнопка – виклик медичного персоналу. Якщо пацієнт розібрався і не потребує допомоги, він натискає внизу кнопочку, і вертикалізатор спускається досить повільно, плавно, легко. Коли він досягає нижньої точки, відкривається така платформа, відкривається для зручності бар’єр, і можна заходити сюди чи заїжджати", - говорить заступниця головного лікаря обласної лікарні відновного лікування.Оксана Перцева.
За словами Людмили Іванової, нині в області працює шість гінекологічних кабінетів безбар'єрного доступу. Три з них у Полтаві та по одному у Кременчуці, Миргороді та Лубнах.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: