У Полтавській обласній лікарні діє центр реабілітаційної медицини: скільки людей пролікували

У Полтавській обласній лікарні діє центр реабілітаційної медицини: скільки людей пролікували

У Полтавській обласній лікарні діє центр реабілітаційної медицини: скільки людей пролікували
Фото: Суспільне Полтава

У центрі реабілітаційної медицини, який запрацював у Полтавській обласній лікарні, із початку січня пролікували більше 115 пацієнтів. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення Ірина Пчелінцева. Реабілітацію влаштовують для військових та цивільних.

У відділенні реабілітаційної медицини Полтавської обласної лікарні 37-річний Олег Головня займається на тренажері для розробки рук та ніг. У центрі чоловік перебуває два тижні.

"Зробили операцію чотири місяці тому, майже п’ять, і не відновлювалась рухливість ноги, тому я тут. Я ходжу на дарсонвальапарат, який надає терапевтичний ефект за допомогою електричних струмів високої частоти та напруги, це коли струмом б’ють, блискавками через скло для відновлення нервових кінцівок. Я ходжу на масаж, на процедуру «робот», де вчать правильно ступати", — каже пацієнт центру реабілітаційної медицини обласної лікарні Олег Головня.

У Полтавській обласній лікарні діє центр реабілітаційної медицини: скільки людей пролікували
У Полтавській обласній лікарні діє центр реабілітаційної медицини. Фото: Суспільне Полтава

Центр реабілітаційної медицини у Полтавській обласній лікарні працює від початку січня. За цей час пролікували більше 115 пацієнтів, вони потрапляють сюди за направленнями від медиків, каже завідувачка Ірина Пчелінцева.

"Відділення розраховане на 30 ліжок, у нас лікується постійно не менше 30 пацієнтів. Лікуються у нас пацієнти із наслідками травм мінно-вибухових або дорожньо-транспортних пригод, також лікуються хворі із захворюваннями нервової системи. Частіше всього це наслідки інсультів. Лікуються і цивільні, і військові і місцеві, і внутрішньо переміщені особи. Лікування повністю безкоштовне", — говорить завідувачка центру реабілітаційної медицини обласної лікарні Ірина Пчелінцева.

За словами завідувачки центру Ірини Пчелінцевої, із пацієнтами працюють, зокрема, лікарі фізичної реабілітації, логопеди, психологи та фізичні терапевти.

"У цьому випадку ми розробляємо нижні кінцівки. Також ми включаємо в роботу з такими пацієнтами мотомед, він комбінований, тут можна розробляти нижні кінцівки і верхні кінцівки. Обов’язково бігова доріжка, котра допомагає відновити правильну техніку ходьби", — каже фізтерапевт центру реабілітаційної медицини обласної лікарні Роман Литвинов.

У Полтавській обласній лікарні діє центр реабілітаційної медицини: скільки людей пролікували
Центр реабілітаційної медицини. Фото: Суспільне Полтава

Серед обладнання центру, зокрема, й реабілітаційна система для відновлення ходьби, каже Олена Хахуза.

"Апарат призначений як для пацієнтів із порушенням ходьби, так і для тих пацієнтів, у яких зовсім не працюють нижні кінцівки. За допомогою оцих вертикалізаторів ми його піднімаємо у повітря, щоб помістити в даний апарат. І тоді пацієнт уже зафіксований, і апарат ходить за нього", — каже асистентка фізтерапевта центру реабілітаційної медицини обласної лікарні Олена Хахуза. Для відкриття центру у приміщенні зробили косметичний ремонт, каже головний лікар закладу.

"За рахунок коштів обласного бюджету закупили реабілітаційне відділення на суму близько 60 мільйонів (гривень – ред.). Це відділення, звичайно, потребує капітального ремонту. Орієнтовна сума згідно наших розрахунків близько 50 мільйонів гривень", — каже головний лікар обласної лікарні Григорій Оксак. За словами Григорія Оксака, капітальний ремонт, згідно з постановою Кабміну, не можуть робити до закінчення воєнного стану.

На початок