Понад 300 медиків, які переїхали через війну, працюють у медзакладах Полтавщини

Понад 300 медиків, які переїхали через війну, працюють у медзакладах Полтавщини

На Полтавщині працевлаштовують медиків-переселенців
Суспільне Полтава

На Полтавщині працюють медики, які вимушено переїхали до регіону через повномасштабне вторгнення Росії. Про це Суспільному розповів заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко. За його словами, найбільше таких працівників – в обласній лікарні та центрі екстреної меддопомоги.

Скільки медиків з інших регіонів переїхали через війну

У Полтавській області працює 311 медиків, які вимушено переїхали через повномасштабну війну. Найбільше їх працевлаштували у Полтавській громаді, зокрема, в обласній лікарні та в центрі екстреної меддопомоги. Про це Суспільному розповів заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко:

"До нас медичні працівники прибували із північних областей, зі східних областей, де території потрапляли під окупацію. І зараз у нас є (медики – ред.) десь із п’яти областей. Найбільше – це Харків, медичних працівників десь 160 працює, з Донецька близько сотні, з інших областей також працюють".

Найбільше медиків-переселенців працевлаштували у Полтавській громаді
Інструменти, які використовують під час операцій у 2-й лікарні Полтави. Суспільне Полтава

Досвід працевлаштування медсестри Марії Єфименко

23-річна Марія Єфименко з Сєвєродонецька на Луганщині переїхала на Полтавщину наприкінці березня 2022-го року. Знайшла оголошення про роботу і влаштувалася операційною медсестрою у 2-й лікарні Полтави.

"Подобається працювати тому, що тут більше нових операцій, наприклад, гінекологія – тут по-іншому роблять, ніж у нас у Сєвєродонецьку. Лапароскопічна гінекологія тут, у нас була тільки відкрита. Потім мені ще подобається колектив, лікарі допомагають", – розповіла Суспільному Марія Єфименко.

На Полтавщину з Луганщини переїхала медсестра Марія Єфименко
Операційна медсестра Марія Єфименко. Суспільне Полтава

У міській лікарні Сєвєродонецька операційною медсестрою Марія працювала 1,5 роки, місяць із них – в умовах повномасштабної війни з Росією. Марія Єфименко пригадала:

"Працювали подобово, по дві медсестри, привозили різних хворих, і військових привозили. Було тяжко, пішки добиралися додому далеко. Пів години точно під обстрілами. Лікарі взагалі більша частина жили у лікарнях разом зі своїми родинами".

На Полтавщині працює понад 300 медиків-ВПО
Коридор операційного блоку 2-ї лікарні Полтави. Суспільне Полтава

Виїхати з міста, каже Марія, наважилася тоді, коли ледь не потрапила під обстріл:

"Мені потрібно було йти на роботу, потім нас забирала "швидка" від лікарні. І якраз почалися обстріли, і прямо наді мною пролетів снаряд. Я тоді пішла у сховище і не потрапила на цю "швидку", і потім я дізналася, що чи в цей день, чи в наступний прямо в цю "швидку" потрапив снаряд, вбило водія й санітарку. У цій "швидкій" могла би бути і я".

Медсестра Марія Єфименко з Луганщини понад рік працює у 2-й лікарні Полтави
Медсестра Марія Єфименко під час операції з лікарями. Суспільне Полтава

Що відомо про переселенців на Полтавщині

На Полтавщину переселенці приїжджають від початку повномасштабного вторгнення Росії. Перший "зелений коридор" в область діяв із Сумщини 8 березня 2022-го.

За словами начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна, офіційно зареєстровані у Полтавській області нині 186 тисяч переселенців.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок