Більше сотні заявок від внутрішньо переміщених осіб на поселення до модульного містечка надійшло до Полтавської обласної військової адміністрації.
Про це Суспільному розповів заступник начальника ОВА Олексій Бруслик.
Скільки людей поселили у модульне містечко у Полтаві
Нині до модульного містечка у Полтаві заселили, зокрема, переселенців із Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької та Дніпропетровської областей, розповів Олексій Бруслик:
"Процес заселення відбувається поетапно, для того, щоб люди могли розміститися і налагодити свій побут. Для того, щоб працівники, які там працюють також могли приділити належну увагу людям. Найближчим часом буде чергове засідання робочої групи по розгляду заявок, і відповідно наступний етап заселення внутрішньо переміщених осіб на територію модульного містечка".
Проживання для переселенців безплатне. Загалом нині житло надали для 132 людей, розповів Суспільному комендант модульного містечка у Полтаві Володимир Іваненко:
"Було вже три заселення. У кімнатах живуть по дві людини або по три. Якщо це сім’я з дітьми, то проживають по три".
Як поселитися у модульне містечко для ВПО у Полтаві
Як розповів Суспільному заступник начальника ОВА Олексій Бруслик, нині на розгляд подали більше сотні заявок щодо поселення у модульне містечко. Для цього необхідно підготувати документи.
"Має бути документ, який засвідчує, що це внутрішньо переміщена особа, те, що вона зареєстрована у Полтавській територіальній громаді, та інші документи, які передбачені порядком, відповідно до розпорядження начальника військової адміністрації. Тобто там невеликий пакет документів, подається він до обласного виплатного центру на вулиці Ціолковського, 47", ― розповів Олексій Бруслик.
Як облаштоване модульне містечко у Полтаві
На території містечка розміщено шість модульних будинків. За кожним закріплений соціальний працівник, розповіла Суспільному адміністраторка Алла Цілина.
"У кожному модулі наші соціальні працівники займаються прибиранням. Займаються виносом сміття, подають обіди. Збирають інформацію про замовлення обідів. В обов’язки адміністратора входить дотримання правил розпорядку проживання у містечку", ― повідомила Алла Цілина.
В одній із кімнат мешкає Надія Новікова. Вона виїхала з міста Лисичанськ, що на Луганщині, у квітні 2022-го року. Спочатку жила в Краматорську, а до Полтави приїхала у лютому 2023-го. Тимчасове житло отримала у модульному містечку понад місяць тому. Надія Новікова Суспільному розповіла:
"Всі умови у нас є, і душ, і пральня, і кухня. Якщо нам щось потрібно, нам кажуть: "Приходьте, кажіть". Ми приходимо і кажемо, нам допомагають. Нам вередувати, казати, що якісь умови, що нам чогось не дали, просто гріх. Виїжджаючи в нікуди, ми не розраховували на це. І дуже вдячні".
Іще один мешканець модульного містечка ― Ігор Січкарчук. До Полтави він приїхав у квітні 2022-го року із Луганщини. За цей час разом із дружиною жили у кількох освітніх закладах. Ігор Січкарчук розповів:
"Якщо у людей взагалі нічого не залишилось, то це нормальне, доступне житло. Зрозуміло, ніякий ліцей, ніяка школа не підготовлені були до життя. Спочатку спали й на підлозі на матрацах. Тут хоч передбачено саме для проживання. Виходить одне крило чоловіче, друге жіноче, саме по гігієнічних кімнатах. Шість кабінок душових, це прекрасно, особливо у літній час, коли спека. Побутова кімната, туалет, все нормально".
За словами коменданта модульного містечка Володимира Іваненка, для мешканців раз на день дають безплатні обіди. Також вони можуть готувати самостійно в облаштованих кухнях.
Що таке модульне містечко для ВПО у Полтаві
Модульні конструкції отримали як гуманітарну допомогу з Польщі та Великої Британії. На встановлення, облаштування будинків, впорядкування території модульного містечка з обласного бюджету витратили майже 42 мільйона гривень.
Відкрили модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб 22 липня 2023-го. Одразу туди заселили перших мешканців, а це понад 80 людей.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: