У Полтаву привезли модульні будиночки для ВПО: які вони та де розмістять

У Полтаву привезли модульні будиночки для ВПО: які вони та де розмістять

У Полтаву привезли модульні будиночки для ВПО: які вони та де розмістять
фото: Суспільне Полтава

У модульних будиночках у Полтаві зможуть розмістити приблизно 520 переселенців. Нині частину конструкцій уже отримали у якості гуманітарної допомоги з Польщі. Їх будуть монтувати на території обласної психлікарні. Про це повідомляв начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

"Приїхала я, п’ятеро дітей і внучка. Сім людей нас. Полтава прийняла добре", — каже переселенка з Харківщини Анжела Борісова.

Через війну Анжела Борісова із родиною проживає в одному з полтавських садочків. До квітня цього року мали власне помешкання у місті Чугуїв на Харківщині.

"Ми виїжджали під обстрілами, у нас не було навіть змоги зібрати елементарні речі. Ми сюди приїхали з одним рюкзаком. Ми не знаємо, коли повернемося додому, тому що місто було і під окупацією, і під обстрілами. Тобто воно заміноване", — додає Анжела Борісова.

У Полтаву привезли модульні будиночки для ВПО: які вони та де розмістять
Родина переселенців у одному з полтавських садочків. фото: Суспільне Полтава

Частину переселенців зі шкіл та садочків громади планують розмістити у тимчасових модульних будиночках. Їх привезли у якості гуманітарної допомоги з Польщі.

"Сама функція дитячого садочка і школи – навчати і виховувати дітей. Вони навіть не придатні технологічно. Тому що там, якщо брати умови – води, каналізації, вони не пристосовані під такий об’єм людей. Це перше. І друге – у нас 11 тисяч дітей, які потребують дошкільного виховання", — говорить перший заступник голови Полтавської ТГ Валерій Пархоменко.

Загалом поселити зможуть близько пів тисячі внутрішньо переміщених осіб, які нині мешкають у садочках, школах, гуртожитках та інших комунальних закладах. Про це під час пресконференції 26 грудня повідомляв начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

У Полтаву привезли модульні будиночки для ВПО: які вони та де розмістять
Модульні будинки у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

У кімнатах будуть меблі та необхідна техніка. Будинки розмістять на території обласної психлікарні імені Мальцева.

"Велика територія, є окремий в’їзд, де можна відокремити це містечко. Зараз доробляється благоустрій, щоб їх можна було встановити, каналізаційні системи тощо. І вже на початку січня почнемо їх монтаж повністю. І протягом січня плануємо туди заселяти людей. Буде створена комісія разом з органами місцевого самоврядування Полтавської громади щодо визначення категорій, кого ми будемо туди направляти", — розповідає начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

"Нам це буде незручно по одній простій причині – дитина з інвалідністю потребує постійної реабілітації. Це має бути, як мінімум, у місті. І, знову ж таки, відповідні умови, бо багатодітна сім’я – іншим жителям модульних будинків може бути не сильно комфортно", — каже переселенка з Харківщини Анжела Борісова.

У Полтаву привезли модульні будиночки для ВПО: які вони та де розмістять
Модульні будинки для переселенців. фото: Суспільне Полтава

Як розповів Суспільному заступник голови міськради Валерій Пархоменко, загалом у громаді зареєстрували 62 тисячі переселенців. Із них приблизно 1,5 тисячі мешкають у комунальних закладах. 187 людей стали у чергу на отримання власного житла у громаді.

"Людей, які у нас стоять у черзі на житло, ми вже, до речі, подали список в обласну адміністрацію. І обласна державна адміністрація тоді вже буде виходячи із цього переліку людей, які стоять, надавати їм тимчасове житло. Тому що модульне містечко – це тимчасове житло", — говорить перший заступник голови Полтавської ТГ Валерій Пархоменко.

На початок