Перейти до основного змісту
На Полтавщині стартувала загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей проти кору

На Полтавщині стартувала загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей проти кору

Кампанія з вакцинації дітей проти кору
. Суспільне Полтава

У Полтавській області стартувала загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей від кору. Таким чином перед початком навчального року хочуть вакцинувати тих, хто вчасно цього не зробив. Про це Суспільному повідомила координаторка з вакцинації Олена Асаул.

Олександра Кривошикова привела свою шестирічну доньку Антоніну на планову вакцинацію від кору.

"З першого вересня йдемо до першого класу. Мої друзі вже вакциновані, це дуже важливо для дитини", - говорить координаторка кампанії з вакцинації проти кору Олена Асаул.

За словами координаторки кампанії з вакцинації проти кору на Полтавщині, Олени Асаул, з початку року в Україні підтвердили 20 випадків захворювання на кір. Кампанію започаткували, аби не допустити спалаху хвороби.

"Вона (кампанія – ред.) має дві мети. Перше – це доохопити дітей, які своєчасно не зробили щеплення і забезпечити (вакциною – ред.) всіх тих, хто має вакцинуватися за календарем. Нами було завезено 5350 доз (вакцини – ред.) під цю кампанію, а плануємо щепити 3088 дітей, тобто вакцини достатньо", - каже координаторка кампанії з вакцинації проти кору Олена Асаул.

На Полтавщині вакцинацинують дітей проти кору
Полтавка Олександра Кривошикова із донькою Антоніною. Суспільне Полтава

"Мережа установ (де можна щеплювати дітей – ред.) вона передбачена. Відповідно, уклавши декларацію, батьки із сімейним лікарем чи якщо є ще дільничний педіатр. То там вони можуть щепитися, але якщо потрібні екстрені випадки, то можуть щепитися у будь-якому закладі первинної медико-санітарної допомоги", - розповідає директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

За словами Віктора Лисака, вакцина, якою щеплюватимуть дітей, не має протипоказань. Вона попереджає виникнення й інших інфекційних хвороб.

"Це комплексна вакцина, називається вона Пріорікс, також її називають КПК – кір, паротит, краснуха", - каже дитяча сімейна лікарка центру ПМСД №1 Оксана Литовченко.

"Якщо з’явиться одна людина (інфікована – ред.), то з десяти дев’ять точно захворіє. Це дуже контагіозна інфекція. Це має такі серйозні ускладнення і наслідки – це ураження головного мозку, це пригнічення імунної системи. Навіть, якщо не виникнуть енцефаліти, все імунна система буде порушена, а отже виникнуть інші захворювання", - говорить", - говорить директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Перед щепленням сімейний лікар має ознайомити батьків з можливою реакцією на вакцину, говорить сімейна лікарка Оксана Литовченко. За її словами, важливо, щоб батьки були повністю поінформовані.

"Я оглядаю дитину, мама заповнює згоду на щеплення, я її інформую про всі можливі реакції, наслідки вакцинації, про терміни цих реакцій. Мама підписується, що вона дозволяє щеплення і потім підписується, що вона поінформована про ці реакції", - розповідає дитяча сімейна лікарка центру ПМСД №1 Оксана Литовченко.

Стартувала загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей проти кору
Лікарка Оксана Литовченко, яка робить дітям щеплення від кору. Суспільне Полтава

"Зробили (ред.) тому, що до школи ідемо і тому, що вона планова. Щоб не було ніяких захворювань. В такий час для дитини дуже важливо мати всі вакцини, які призначені за календарем", - каже місцева жителька Олександра Кривошикова.

Як повідомив Віктор Лисак, в межах кампанії в Полтавській області щепили від кору 40% дітей. Невакцинованих через протипоказання та відмови не більше сотні людей.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок