Вручення повісток: що це означає і як діяти жителям Полтавщини

Вручення повісток: що це означає і як діяти жителям Полтавщини

Військові, повістки
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Якщо жителям Полтавщини вручають повістки, то у більшості випадків це потрібно для уточненням даних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і проходження медкомісії. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів речник обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

Які повістки роздають на Полтавщині

Як повідомив Роман Істомін, повістки бувають кількох видів.

"Які вручають найчастіше – це з метою перевірки військово-облікових даних. Є так звані «бойові», або правильно їх називати «мобілізаційне розпорядження». Це те, що стосується мобілізації, і цим не лише ТЦК займається, бо це загальнодержавний захід", – розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП.

Де можуть вручати повістки

У законодавстві не передбачено, де конкретно працівники ТЦК мають вручати повістки. У першу чергу, це адресно, за місцем проживання громадян. Але не всі військовозобов’язані повідомляють про зміну своїх даних, у тому числі і місця фактичного мешкання, додав Істомін.

Можуть бути і об’єктивні підстави, це ВПО, в яких не було можливості там знятися з військового обліку і тут стати. Але багато громадян, які переїхали умовно в Київ, там вони живуть, працюють і за місцем проживання ми не знаходимо цю людину. Тому як метод оповіщення військовозобов’язаних, розпочалися вручення у людних місцях. Це у рамках закону, – повідомив речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

Вручення повісток на Полтавщині
Повістка. Суспільне Черкаси

У громадських місцях працівники ТЦК не вручають «бойових» повісток. Незважаючи на це, багато випадків їхнього спілкування з громадянами на вулицях поширюються у соцмережах.

"Є багато резонансних відео, де працівники ТЦК застосовують силу, заходять на приватну територію, витягають силою людей. На Полтавщині таких резонансних випадків не було. На Полтавщині був один випадок, коли громадянин провокував працівників ТЦК, це, що відомий, але вони непоодинокі. Громадянин, який знімає, обрізає частину, яка йому невигідна, і з’являється відео, де працівники ТЦК силою тягнуть. Що було до цього – не показують", – пояснив Істомін.

Подібні відео можуть бути не лише бажанням декого з громадян привернути до себе увагу і отримати перегляди в соцмережах, але частиною провокацій, вважає Роман Істомін.

"Було одне відео, я не скажу, що це російських «вкид», але це було вигідно нашому ворогові. Це було повідомлення про те, що працівники районного Кременчуцького ТЦК виводять силою. Там все було неправильно, і взагалі не схоже, що це ТЦК: у масках, прямо група захоплення прибула і вивела. У відео потрапили шеврони, наших там шевронів немає, це був відвертий фейк. Я не скажу, що не могло бути, щоб силою виводили, але це був точно не Кременчуцький ТЦК. Але відео подавалося саме про це…", – сказав речник.

Що робити, коли отримали повістку

У повістці вказана дата і час прибуття до ТЦК для уточнення військово-облікових даних. Із собою громадянин має взяти військові та особисті документи. Якщо є підстави для відстрочки, треба взяти і ці документи.

"Якщо громадянин не має права на відстрочку, його направляють для проходження військово-лікарської комісії, щоб визначити його ступінь придатності. По завершенню комісії він визнається придатним або непридатним. Обмежено придатні військовозобов’язані не можуть проходити службу в певних військових частинах – це десантно-штурмові війська, ССО. Проте це не означає, що він непридатний до проходження строкової служи в ЗСУ загалом. Ходить міф, що почали призивати обмежено придатних, бо закінчилися придатні. Ні! Вони і раніше підлягали призову, і це не є чимось надзвичайним в умовах повномасштабного вторгнення", – пояснив речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

Повністю інтерв’ю речника обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки Романа Істоміна в ефірі Українського радіо "Полтава" слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок