Повістки на Полтавщині: що про них треба знати

Повістки на Полтавщині: що про них треба знати

Повістки на Полтавщині: що про них треба знати
Ілюстрація: Опендатабот

Під час мобілізації на службу військовозобов’язаним жителям Полтавщини мають вручати повістки. Які мають вигляд, хто їх видає і де це може статися, Суспільному розповів речник обласного центру комплектування та соцпідтримки Роман Істомін.

Хто та де вручає повістку?

Повістки вручають працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Під час проведення мобілізації розгортають також дільниці оповіщення, представники яких також мають право вручати ці документи.

Згідно із законодавством, спеціальні місця для вручення повісток не передбачені. Це може відбутися, зокрема, у приміщенні ТЦК та СП, за місцем проживання чи роботи військовозобов’язаних тощо.

Який вигляд та види таких документів?

Під час мобілізації основними можна вважати дві повістки – це виклик до ТЦК та СП для уточнення даних та повістка на прибуття до пункту збору для направлення до військової частини або навчального центру.

У повістках, зокрема, є місце для прізвища, імені та по батькові людини, дата, коли потрібно прибути до центру комплектування або збірного пункту, адреса, підпис начальника районного чи міського ТЦК та СП. А ще – печатка та дата отримання документу, підпис військовозобов’язаного про отримання на відрізній частині.

Що робити після отримання повістки?

Подальші дії людини зазначені у самому документі. Треба прибути у визначений день за певною адресою.

Якщо цього не зробити, то військовозобов’язаного можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Це передбачено статтею 210 – «Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку». Санкція – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 850 до 1700 гривень.

Є також і кримінальна відповідальність за статтею 336 – «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період». Це передбачає позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Що відомо про мобілізацію в Україні

  • Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні разом із воєнним станом оголошена загальна мобілізація. Це стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, здатних виконувати військовий обов'язок. Список усіх, хто не підлягає мобілізації, є у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Зокрема, це люди з інвалідністю, чоловіки та жінки, які виховують дитину з інвалідністю, або неповнолітню дитину самотужки, або троє і більше дітей, студенти тощо.

Читайте також

На початок