У річках та ставках Полтавської області від початку 2023-го року потонули 27 людей, із них троє дітей. Про це Суспільному розповіла речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко. За її словами, торік за такий же період на воді людей загинуло менше.
Скільки рятувально-водолазна служба врятувала людей
"Останній випадок – двоє дітлахів, яким 12 і 13 років, самостійно спорудили пліт і на ньому пливли річкою Ворскла. Два піддони з-під будматеріалів, пластикові пляшки, заповнені повітрям, і на цьому вони сплавлялися. Одна дитина випала. Ми їх дістали, передали батькам. Інші люди також перепливали річку. Наші фахівці побачили і прийшли на допомогу, бо людину покидали сили і допливти до берега вона б самостійно не могла", - говорить начальник міської рятувально-водолазної служби Євген Савчук.
За його словами, від 4 червня, коли розпочали купальний сезон, фахівці міської рятувально-водолазної служби врятували 18 людей. Також з води дістали одну людину, яка потонула.
"Це було на ставках у 20-х числах цього місяця. Двоє молодих людей перепливали ставок. В одного не вистачило сил і він потонув. Він лежав на дні, близько 3 метрів", - розповідає водолаз міської рятувально-водолазної служби Михайло Білаш.
Скільки потонуло людей на Полтавщині
Загалом в області від початку року потонули 27 людей, із них три дитини, каже речниця рятувальників Полтавщини. Торік за такий же період потонули 17 людей, із них троє – діти.
"Останній випадок, який стався цими вихідними, коли дитина загинула у Миргородському районі. Потонув дядько з маленькою дитиною, з його племінником. І рідні були на березі, але не звернули увагу. Як нам розповідали, скоріше за усе, дядько узяв дитину, яка не вміла плавати, і вирішив поплавати з дитиною по водоймі. Через деякий час спохватилися рідні, що немає обох немає. Їх обох знайшли на глибині", - каже речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко.
Чому люди тонуть на водоймах Полтавщини
За словами Світлани Рибалко, збільшення кількості випадків утоплення спричинене здебільшого спекотною погодою.
"Минулого року, навіть коли було спекотно, люди не ходили на річку, бо тоді були активні військові дії, не було масового відвідування водойм. Зазвичай причиною загибелі людей на воді є те, що люди обирають необладнані місця, неперевірені. Загибель дітей стає причиною недогляду батьків за своїми дітьми", - розповідає речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко.
"Що б хотілося нагадати жителям та гостям нашого міста, це ні в якому разі не заходити у нетверезому стані до води, якщо ви тривалий час перебували на сонці, ні в якому разі не пірнати, заходити у воду повільно. Найголовніше – не залишайте дітей без нагляду", - розповідає начальник міської рятувально-водолазної служби Євген Савчук.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: