Льотчик-винищувач з позивним «Karaya» передав до музею парашут, яким скористувався під час катапультування. Експонуватимуть його у музеї військової історії, що у Кременчуці на Полтавщині. Про це Суспільному повідомив директор закладу Володимир Поляков.
Майор Вадим Ворошилов з Кременчука 12 жовтня у небі над Україною збив п’ять дронів. Під час виконання бойового завдання його літак зазнав пошкоджень. Льотчик відвів його від населеного пункту на Вінниччині і катапультувався, розповів Володимир Поляков.
«Під час катапультування крісло відстрілюється від літака і спрацьовує парашутна система, яка повністю автоматична – від моменту катапультування до моменту приземлення. Це зроблено на випадок, якщо пілот втратив свідомість. У мене під час виконання бойового завдання пошкодило носову частину літака і разом з нею заголовник, де знаходився парашут. Але навіть пошкоджений він виконав на сто відсотків своє призначення і врятував моє життя», - розповів пілот.

Вадим Ворошилов показує свій парашут. Музей військової історії Кременчука
На парашуті лишились сліди крові пілота, розповів Володимир Поляков. Загалом у музеї вже понад тисяча експонатів з військової історії Кременчука.
Що відомо
- Вадим Ворошилов народився у Кременчуці. 2011-го року він закінчив місцевий військовий ліцей, де й здобув навики пілота.
- 12 жовтня Командування Повітряних сил ЗСУ повідомили, що пілот, який збив п'ять дронів-камікадзе "Shahed-136" та дві крилаті ракети, катапультувався поблизу Вінниці.
- Командувач Повітряних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук ініціював клопотання про присвоєння пілоту високого звання Героя України.