Полтавщина стане однією із областей куди евакуйовуватимуть жителів Донеччини

Полтавщина стане однією із областей куди евакуйовуватимуть жителів Донеччини

Полтавщина стане однією із областей куди евакуйовуватимуть жителів Донеччини
. Фото: Суспільне Полтава

Людей із Донеччини селитимуть, зокрема, у громадах Полтавської області. Про це 31 липня під час візиту у Полтаву розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Розселюватимуть евакуйованих у помешканнях, які заздалегідь підготують у громадах. Для житла планують відремонтувати, зокрема, гуртожитки та інші приміщення, говорить Ірина Верещук.

"Громади знають, скільки вони можуть прийняти, в які заклади можуть прийняти і яку кількість таких людей. Ми підійдемо до кожної людини індивідуально, щоб людина знала: її зустріли, її привезли, її розташували. Ця зима на Донеччині не буде легкою. Ми уже повідомляємо, що газу не буде", - повідомила міністерка.

Попередньо людей планують евакуйовувати автобусами та потягами. Їм оформлюватимуть довідку внутрішньо переміщених осіб та реєструватимуть на отримання виплат від держави. Під час вивезення планують забезпечити жителів Донеччини харчуванням та гуманітарною допомогою від закордонних партнерів.

"Буде роздана форма кожній мамі і кожному батькові. Якщо вони відмовляються їхати, вони повинні будуть підписати персональну відмову, що вони усвідомлюють наслідки, що вони несуть персональну відповідальність за все, що буде відбуватись із їхнім життям і життям дитини", - каже Ірина Верещук.

За її словами, загалом із Донеччини планують евакуювати майже 200 тисяч людей, з них 52 тисячі дітей. Окрім Полтавщини, серед областей, куди вивозитимуть переселенців, зокрема, Тернопільська, Рівненська та Хмельницька.

На початок