Перейти до основного змісту
"Плюсик – це значить, що він живий": історія Сергія Волинського з Полтави, заблокованого у Маріуполі

"Плюсик – це значить, що він живий": історія Сергія Волинського з Полтави, заблокованого у Маріуполі

Ексклюзивно
"Плюсик – це значить, що він живий": історія Сергія Волинського з Полтави, заблокованого у Маріуполі
. фото для колажу: зі сторінки Сергія Волинського у Facebook

Сергій Волинський із Полтави – командир 36-ї окремої бригади морської піхоти – понад місяць із побратимами перебуває у заводі "Азовсталь", який блокують росіяни. Із рідними воїн виходить на зв’язок раз на кілька днів. Його історію Суспільному розповіла сестра Тетяна Харько.

На позиції у межах Маріуполя Сергій Волинський зі своїми колегами виїхав приблизно за два тижні до 24 лютого. Розмови з братом про повномасштабне вторгнення ініціювала сама Тетяна.

"Я йому ставила питання: що робити, що буде, чи буде війна, чи не буде. Він мені завжди повторював – "Не хвилюватися, все буде добре, але потрібно зібрати тривожну валізку".

Тетяна Харько із родиною мешкає у Києві. 24 лютого прокинулися від звуків вибухів. За 15 хвилин, каже, зібралися і почали виїжджати за місто.

"Брат зі мною зв’язався протягом дня. Це була просто пара слів – "Як ви?". Я сказала, що ми виїжджаємо. Він сказав: "Добре, удачі". У той день ми більше не спілкувалися".
"Плюсик – це значить, що він живий": історія Сергія Волинського з Полтави, заблокованого у Маріуполі
Сергій Волинський із президентом України Володимиром Зеленським. фото: зі сторінки Сергія Волинського у Facebook

Майор Сергій Волинський служить у 36-й окремій бригаді морської піхоти Збройних сил України. У квітні став командиром. Тоді ж підрозділ зайшов на територію металургійного заводу "Азовсталь" і долучився разом із полком "Азов" до протистояння російській армії. Відтоді понад місяць і Сергій, і його побратими заблоковані на комбінаті.

"Єдина інформація, яку я від нього читаю, – це "норм", "плюс", "все добре". Ми отримуємо тільки плюсик – це значить, що він живий. І більше інформації ніякої він нам не розповідає. Я знаю, що там військові перебувають у дуже критичному стані. У них немає їжі, немає води, відсутні ліки. Знаю, що там помирають люди від того, що не мають просто належного лікування. Помирають у дуже сильних муках".
"Плюсик – це значить, що він живий": історія Сергія Волинського з Полтави, заблокованого у Маріуполі
Сестра Сергія Волинського – Тетяна Харько. фото: зі сторінки Тетяни Харько у Facebook

Іноді Сергій не виходить на зв’язок по три-чотири дні. Якщо надсилає повідомлення комусь із сім’ї, то про це рідні повідомляють одне одного, каже Тетяна.

"Коли я якимось своїм повідомленням стараюсь підняти йому настрій або бойовий дух, то він може вислати мені один смайлик. І це для мене говорить про те, що хоч на секунду він посміхнувся".

Уже як командир бригади Сергій публікував у соцмережах звернення, зокрема, до Папи Римського та Ілона Маска, аби вони посприяли в евакуації військових із території заводу. Відповіді на це не було, каже Тетяна.

"Ми намагаємося зробити так, щоб весь світ, кожна людина знала про те, що зараз там робиться. Я хотіла б звернутися до кожної людини у цьому світі, до кожної організації, до вищого керівництва абсолютно кожної держави. Хочу попросити, щоб вони доклали максимум зусиль і знайшли той вихід, який збереже життя хлопцям. Я знаю, цей вихід є".

Чекають на Сергія Волинського вдома його батьки, дідусь та бабуся, родина сестри та дружина з сином.

"Плюсик – це значить, що він живий": історія Сергія Волинського з Полтави, заблокованого у Маріуполі
Сергій Волинський із родиною. фото: зі сторінки Сергія Волинського у Facebook

Чоловік народився і виріс у Полтаві. Цього року йому виповнилося 30. Половину життя він присвятив військовій справі – після 9-го класу вступив до Кременчуцького військового ліцею, а вищу освіту здобув у Національній академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Після цього у лавах морської піхоти служив у місті Керч у Криму до окупації 2014-го.

"Він був у меншості осіб, які не зрадили свою військову присягу, і повернувся на територію України, в місто Миколаїв, у підрозділ морської піхоти".

Після цього боєць захищав Україну на території Донеччини та Луганщини. За час служби має державні нагороди. Зокрема, на початку травня йому присвоїли Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.

"Мій брат заслуговує нагороди. Всі його вчинки і всі його дії це підтверджують. Я пишаюся своїм братом, батьки пишаються своїм сином. Але на сьогодні головне – це його життя і здоров’я. Нам найкраща нагорода буде, якщо врятують його життя і життя всіх військових, які перебувають на "Азовсталі".
"Плюсик – це значить, що він живий": історія Сергія Волинського з Полтави, заблокованого у Маріуполі
Сергій Волинський під час оборони Маріуполя. Сергій Волинський. Фото зі сторінки Волинського у Facebook

16 травня заступниця міністра оборони Ганна Маляр на своїй сторінці у Facebook повідомила, що розпочали порятунок заблокованих на "Азовсталі" бійців. Зокрема, до медзакладу у Новоазовську евакуювали 53 тяжкопоранених, а ще 211 бійців відвезли в Оленівку. В подальшому із тимчасово окупованих територій в Україну їх мають перевезти за процедурою обміну. Щодо тих, хто лишається на території заводу, нині ведуть перемовини.

"Завдяки оборонцям Маріуполя ми отримали критично важливий час на формування резервів, перегрупування сил та отримання допомоги від партнерів. Всі поставлені командуванням завдання оборонці Маріуполя виконали у повному обсязі. Найважливіше спільне завдання всієї України та всього світу – зберегти життя", – йдеться у повідомленні.

Чи є серед евакуйованих бійців Сергій Волинський із Полтави поки не відомо, розповіла Суспільному його сестра Тетяна Харько.

Що відомо:

  • Сергій Волинський – учасник російсько-української війни та, зокрема, оборони Маріуполя. Має відзнаку "За участь в антитерористичній операції", медаль "За військову службу Україні", орден "За мужність" ІІІ ступеню та орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеню.
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • Українські військові в Маріуполі опинились в оточенні російських військ. Бійці "Азову", ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, бійці СБУ, поліцейські та тероборона тримають оборону на підприємстві "Азовсталь".
  • Спротив українських військових на "Азовсталі" зриває оперативні плани РФ на півдні Донбасу, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії. У Маріуполі українські військові знищили близько 6 тисяч окупантів РФ і понад 100 одиниць техніки.
  • Під час евакуації мирних жителів з заводу Азовсталь 6 квітня, через атаки російської армії загинуло троє українських війкових, які продовжують тримати оборону у заблокованому Маріуполі.
Топ дня
Вибір редакції
На початок