У Лубни приїхала евакуйована колона із Сум

У Лубни приїхала евакуйована колона із Сум

У Лубни приїхала евакуйована колона із Сум
. Фото: Суспільне Полтава

На залізничний вокзал у Лубнах привезли евакуйованих із Сум людей. Далі усі охочі можуть поїздом відправитися на захід України. Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

На залізничний вокзал Лубен 9 березня близько 22:30 привезли людей із Сум, яких евакуювали через обстріли у місті. Це близько 800 людей. Пріоритет надавався дітям, жінкам і літнім людям.

Це перша колона, яка прибула. Ще дві також мають приїхати з Лохвиці. Загалом понад 2 тисячі людей.

Охочі вирушать потягом на захід України разом із рештою евакуйованих. Також є можливість поїхати власним транспортом. Тих хто хоче лишитися, відвезуть та поселять у Полтаві.

Як повідомив Дмитро Лунін, серед евакуйованих – три автобуси з вихованцями одного із сумських дитячих будинків. Вони поїдуть в місто Сміла до Черкаської області. Маршрут "зеленого коридору" для евакуації на 9 березня 2022 був таким: Суми — Недригайлів — Ромни — Лохвиця — Пирятин — Лубни — Хорол — Полтава. Він був погоджений українською та російською сторонами.

Режим тиші оголосили з 9:00 до 21:00 за київським часом. У складі колони були представники Червоного Хреста та медики.

Що відомо:

  • 6 березня відбувалися перемовини між Україною і РФ за участі міжнародних організацій щодо можливості забезпечення гуманітарних коридорів.
  • Російська сторона погодилась відкрити гуманітарні коридори 7 березня для евакуації цивільного населення з українських міст на територію РФ. Українська сторона запропонувала евакуювати людей із Сум у напрямку Полтави.
  • 8 березня на залізничний вокзал "Полтава-Південна" близько 21:00 привезли першу колону автобусів із людьми із Сумщини, яких евакуювали через обстріли. Маршрут гуманітарного коридору пролягав через Суми, Голубівку, Лохвицю, Лубни, Полтаву. Цей маршрут погоджений українською та російською сторонами.
  • Загалом 8 березня із Сумщини евакуювали близько 5 тисяч людей. Із них приблизно тисяча лишилися на Полтавщині, а решта поїхали потягом до Львова.

Читайте також:

На початок