Серед тих, кого учора евакуювали з Сумщини, у Полтаві лишилося близько тисячі людей. Про це Суспільному повідомила речниця Полтавської міської ради Аліна Рябокінь. Людей поселили у школах та гуртожитках університетів.
В їдальні одного з полтавських університетів обідає харків’янин Руслан Шевлаков. У Полтаві він перебуває третій день.

"Довго збиралися їхати, ніяк не могли залишити свій дім. Довелося, тому що ці винищувачі в небі, постійні бомбардування. Є все: кімната, тепло, вода, їжа, все необхідне. Ми просто вдячні долі, що ми тут зараз перебуваємо. Плануємо залишатися тут. Сподіваємося, що це все скоро завершиться. Ми не хочемо їхати далеко", – каже харків’янин Руслан Шевлаков.
Годують людей безкоштовно, а селять в університетських гуртожитках, каже проректор Олександр Галич. У такі ж кімнати заселили тих, хто 8 березня приїхав із Сумщини. Із 5 тисяч евакуйованих в обласному центрі лишилося близько тисячі, повідомила речниця Полтавської міської ради Аліна Рябокінь. Решта людей потягом відправилися до Львова.

"Дорога спокійна. Дуже страшно, коли їхали, поруч колона з нами розминалася. І дуже страшно з маленькою дитиною. Плануємо їхати на Львів. Тут усе тихо. У Сумах дуже страшно", – говорить жителька міста Суми Аліна Василець.
Для переселенців, зокрема, із Сумщини у гуртожитках цього університету підготували три сотні місць. Із них понад сотня поки вільні, каже Олександр Галич.
"Десь 50% ліжкомісць підготовлені в гуртожитках для заселення переселенців. Кожного дня десь 200 осіб заїжджають з Харкова, із Сум сьогодні вже є переселенці. Частина з них ночують і їдуть далі, частина з них залишаються", – говорить проректор університету Олександр Галич.

"Працює координатор, знову ж таки цілодобово. Тобто нам телефонують люди, головні call-центри і штаби області та міста, направляють вже до нас людей. Це може бути, наприклад, одна людина з домашньою твариною. Це може бути ціла сім’я на три-чотири о соби. Їх селять в окремі кімнати по дві, три, чотири, п’ять осіб. Якщо це велика родина – їх селять, звісно, на одній секції поряд", – каже волонтерка Анастасія Голос.
За словами Анастасії Голос, під час повітряної тривоги люди зможуть піти у сховища. Таких на території університету чотири. У них від сотні до пів тисячі місць.
"Кожне сховище обладнане як запасами прісної води, аптечки, медикаменти, якась первинна допомога, яка потрібна. Світло, у нас тепло, є місця, де люди можуть у поганих випадках переночувати", – говорить волонтерка Анастасія Голос.
Як повідомив Суспільному речник обласної військової адміністрації Максим Ковальов, усього за час повномасштабної війни на Полтавщину переїхали понад 9 тисяч жителів інших регіонів, де тривають активні бойові дії.