У Полтаві зібрали підписи для скликання сесії, аби висловити недовіру Олександру Мамаю

У Полтаві зібрали підписи для скликання сесії, аби висловити недовіру Олександру Мамаю

У Полтаві зібрали підписи для скликання сесії, аби висловити недовіру Олександру Мамаю
. Суспільне Полтава

Представники громадської спілки «Координаційна Рада громадських організацій учасників АТО» зібрали необхідну кількість підписів від депутатів для проведення позачергової сесії Полтавської міськради. На ній планують розглянути одне питання – висловлення недовіри голові громаді Олександру Мамаю, аби відсторонити його від посади. Про це Суспільному повідомив член громадської спілки учасників АТО Тарас Гапон.

Позачергову сесію Полтавської міської ради хочуть скликати на 31 грудня, розповів Тарас Гапон. Для цього від депутатів зібрали 19 підписів замість необхідних 14. За словами члена спілки Тараса Лелюха, є дев’ять підписів від представників партії «Слуга Народу», шість – від «Рідного міста», по два – від «Європейської Солідарності» та «Свободи».

Відсторонити Олександра Мамая від посади голови міської ради представники громадської спілки хочуть через його висловлювання в ефірі одного з телеканалів щодо війни на сході України, яке вийшло в ефір 4 грудня. Він сказав, що бойові дії в Україні ведуть Сполучені Штати Америки і Росія. Також те, що іде «брат на брата».

У Полтаві зібрали підписи для скликання сесії, аби висловити недовіру Олександру Мамаю
На пресконференцію прийшли журналісти і представники спілки ветеранів АТО. Суспільне Полтава

Згідно із Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», для призначення позачергової сесії міськради необхідно зібрати підписи 14 депутатів. Якщо міський голова не скликає сесію, через два тижні це може зробити секретар міськради. Аби відсторонити міського голову від виконання обов’язків необхідно провести таємне голосування, де мінімум 28 голосів депутатів підтримають це рішення. Після чого виконувати обов’язки голови буде секретар міськради, а Верховна Рада України має призначити позачергові вибори у громаді.

Що відомо:

  • 4 грудня в ефірі телеканалу «НАШ» Олександр Мамай сказав: «Мені здається, що у нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави – це Сполучені штати Америки і Росія. Дуже прикро, що іде брат на брата».
  • 10 грудня учасники бойових дій, які вимагали скликати сесію міської ради для висловлення недовіри голові Полтавської громади, прийшли до приміщення міської ради. Хотіли зустрітися з Олександром Мамаєм, але він не прийшов.
  • 10 грудня біля будівлі Полтавської міської ради влаштували протест через висловлювання голови громади Мамая.
  • Олександра Мамая втретє обрали міським головою Полтави. 2010-го та 2015-го він балотувався від «Совісті України». У вересні 2018-го року депутати Полтавської міськради визнали незадовільною його роботу і достроково припинили повноваження.
  • 30 січня 2015-го року на сесії Полтавської міської ради Олександр Мамай утримався від ухвалення питання визнання «ЛНР» і «ДНР» терористичними організаціями, а Росію країною агресором. 2 лютого 2015-го року журналістам інтернет-видання «Полтавщина» Олександр Мамай повідомив, що всі політичні питання визначає Президент, Верховна Рада, а також Кабінет Міністрів України.
  • На виборах 2020-го року його кандидатуру на посаду міського голови висунула партія "За майбутнє". Змагався за посаду у двох турах. Під час повторного голосування його підтримали понад 51 відсоток виборців.
На початок