Нові Санжари. Обсервація. День 1

Нові Санжари. Обсервація. День 1

Нові Санжари. Обсервація. День 1
. UA Полтава

У Нових Санжарах, куди привезли евакуйованих з Китаю українців, вже не мітингують. Люди розійшлися, траса розблокована, а біля медичного центру Національної гвардії України, де перебувають евакуйовані, – нікого немає. Тим часом територію закладу посилено патрулюють нацгвардійці.

Це - медцентр Нацгвардії «Нові Санжари». Сюди вчора ввечері привезли евакуйованих українців та іноземців. Сторонніх туди не впускають. Територію всередині охороняють нацгвардійці.

Нові Санжари. Обсервація. День 1
Нові Санжари. Обсервація. День 1. UA Полтава

Зранку до санаторію приїздять переселенці із Донецька. Привозять воду та фрукти.

У мене четверо дітей, я сам переселенець. Я знаю, як нас називали «сепаратисти».

Сьогодні у селищі місцеві не пікетують. Про вчорашні акції протесту зранку нагадають ці згоріли гілки дерев та шини. Місцевий Олександр Бунецький відносить частину паркану. Огорожу біля його будинку зламали ввечері, коли завозили евакуйованих людей із Китаю. Сам, каже, не мітингував.

Олександр Бунецький, житель Нових Санжар
Олександр Бунецький, житель Нових Санжар. UA Полтава

Житель Нових Санжар Олександр Бунецький, каже: "Коли почали їх завозити, поліція пішла у наступ. І ось тут знаходили такі місця, щоб пройти і захистити, от вони знайшли: за паркан, огородом".

У Нових Санжарах сьогодні майже половина школярів не вийшла на навчання.

Нові Санжари. Місцева школа
Нові Санжари. Місцева школа. UA Полтава

Директор Новосанжарського НВК Микола Решетило, говорить: "До 400 дітей із 900 у школу не прийшло. Просили у телефонному режимі пояснювати батькам, що дітям нічого не загрожує і вони повинні навчатися, як звичайно".

Не пішла до школи і донька Марти Балі. Її, каже, не випускає із квартири.

Марта Баля, жителька Нових Санжар
Марта Баля, жителька Нових Санжар. UA Полтава

Жителька Нових Санжар Марта Баля, говорить: "Ми боїмося за своїх дітей, ми боїмося за їхнє здоров’я. Зараз паніка. Ми боїмося зарази. Сьогодні у групі «Нові Санжари» люди писали, як живуть біля військового санаторію, що люди виходять на балкон: палять, дихають свіжим повітрям. Нам обіцяли, що люди будуть закриті".

Не полишає свого дворища жителька Нових Санжар Юлія Луценко. Вчора, каже, протестувала біля парку, що неподалік санаторію.

Жителька Нових Санжар Юлія Луценко, каже: "Головне, щоб по наших Санжарах не поширювалася ця зараза, бо у 2 роки мені вмирати не хочеться. Як я чула, то вони передаються повітряно-крапельним. У мене є менший брат, у мене є дочка нерідна, я переживаю більше за них. Я поки виїжджати не буду. Якщо хтось захворіє, то я зберу речі, жити тут не буду".

Нові Санжари. Обсервація. День 1
Нові Санжари. Обсервація. День 1. UA Полтава

Директорка інституту епідеміології та інфекційних хвороб Вікторія Задорожна, пояснює: "По-перше, це люди без будь-яких симптомів. Повітряно-крапельним шляхом передається, якщо людина має кашель, нежить і якщо вона стоїть на відстані півтора-два метри. Тому ризиків від того, що хтось вийшов і покурив, у повітрі не збережеться".

Поки у місцевих аптеках немає медмасок. Їх скупили ще півмісяця тому, каже фармацевт Ася Іванюк.

Ася Іванюк, фармацевт
Ася Іванюк, фармацевт. UA Полтава

Фармацевт Ася Іванюк, каже: "Вчора був ажіотаж на маски. Але їх уже не було вчора. Вчора люди купляли противірусні препарати, симптоматичні: хто захворів, хто просто купляв. Бо люди переживають, що із даною ситуацією може бути недостача ліків".

Нині за евакуйованими із Китаю у медцентрі спостерігають медики. Ніяких симптомів у жодного немає, розповів директор закладу Олександр Блінов.

Нові Санжари. Обсервація. День 1
Нові Санжари. Обсервація. День 1. UA Полтава

Директор медцентру Олександр Блінов, каже: "Члени екіпажу перебувають у нас. 22 чоловіки. На території санаторію зараз перебуває 106 чоловік. Там є два лікарі і медсестра, які їх обстежують і дивляться. У них достатньо усе є: і телевізор, і душ. Усе як треба.Працівники мої доходять до певної зони. А там уже працюють працівники превентивної медицини.

У фейсбуці міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька написала, що вона також заселилася до санаторію.

Хотіла, щоб мене заселили в звичайній кімнаті, але з урахуванням необхідності працювати і проводити постійні наради скайпом і телефоном мені виділили окреме робоче приміщення.

Нагадаємо, з 19 лютого у Нових Санжарах розпочалися протести місцевих жителів через плани уряду розмістити тут евакуйованих з китайського Уханю людей. Це все перейшло у сутички. Люди впродовж дня блокували трасу та вхід до медцентру. Відбувалися і зіткнення із правоохоронцями. Вчора близько 20-ї години евакуйованих українців та іноземців привезли до Нових Санжар.

Нагадаємо, з Китаю евакуювали 73 людини, усі - без ознак респіраторної інфекції. Cеред пасажирів – 45 українців, 27 іноземців та члени екіпажу, серед яких 3-є медиків.

На початок