Перший велодосвід: 5 порад для велосипедистів Полтавщини

Перший велодосвід: 5 порад для велосипедистів Полтавщини

Перший велодосвід: 5 порад для велосипедистів Полтавщини
. Ілюстративне фото: pixabay

Із настанням весни та теплої погоди на дороги виїжджають усе більше велосипедистів. Суспільне зібрало перелік порад, які варто знати тим, хто сідає кермувати двоколісним вперше.

1. Вивчити правила дорожнього руху. Велосипедист – є повноправним учасником дорожнього руху. Якщо такій людині ще немає 14 років, то рухатися дорогою не можна. Якщо так, то їздити потрібно по спеціальних велодоріжках. У разі їхньої відсутності – по крайній правій смузі проїзної частини. Можна по узбіччю в один ряд, не заважаючи пішоходам.

Коли велосипедист перетинає дорогу і хоче повернути чи перелаштуватися, він зобов’язаний подавати попереджувальні сигнали. Приміром, поворот або перелаштування праворуч – витягнута права рука, зупинка – піднята догори будь-яка рука.

Велосипедисти. Фото ілюстративне
Велосипедисти. Фото ілюстративне.

Окрім цього, не слід забувати і про справність самого велосипеда. Треба перевіряти гальма і дивитися, чи немає механічних пошкоджень.

А ще не можна перевозити пасажирів, лише дітей до 7 років у додатковому сидінні.

2. Придбати захисний шолом. Аварії за участі велосипедистів трапляються нерідко, і шолом – це додатковий засіб захисту. Щонайменше він може вберегти від травм голови у разі падіння. Інколи й врятувати життя.

Велосипедистка в захисному шоломі. Фото ілюстративне
Велосипедистка в захисному шоломі. Фото ілюстративне. Суспільне Харків

Шоломи бувають кількох типів. Стандартний, який використовують пересічні велосипедисти, – кроскантрійний. Він важить до 300 грамів і має сонцезахисний козирок та москітну сітку в отворах вентиляції. А вже трейловий засіб містить додатковий захист потиличної частини і тому трохи важчий.

Сигнал велосипедиста: поворот ліворуч
Сигнал велосипедиста: поворот ліворуч. Bike and Me

Не варто користуватися вживаним шоломом, а у прохолодну погоду слід під нього одягати бафф чи спортивну шапку.

3. Мати світловідбиваючі елементи. Зокрема, катафоти мають бути на велосипеді. Вони роблять транспортний засіб видимим. Особливо це необхідно на малоосвітлених вулицях. Це дозволяє попередити іншого учасника дорожнього руху про присутність велосипеда на дорозі.

Аби у темну пору і сам велолюбитель був помітним, слід причепити на одяг світловідбивну стрічку або ж одягнути спеціальний жилет.

4.Без телефону і навушників. Слід уникати телефонних розмов під час руху по проїзній частині. Якщо потрібно відповісти на дзвінок – зупиніться. Також не треба їздити з увімкненим плеєром чи у навушниках. Це може призвести до аварій.

Велосипедистка в русі. Фото ілюстративне
Велосипедистка в русі. Фото ілюстративне. Суспільне Миколаїв

5. Вміти ремонтувати. Не завжди є можливість та необхідність звертатися до майстерні. Навички базового ремонту знадобляться в дорозі, якщо відбудеться поломка. Насамперед, це вміння самостійно замінити пробиті камери, регулювати гальм після заміни колодок. Також варто знати, як очищувати та змащувати ланцюги.

Читайте також: 5 травмованих із початку року: де та чому стаються аварії з велосипедистами на Полтавщині

На початок