У селищі на Одещині ще один храм перейшов до ПЦУ

У селищі на Одещині ще один храм перейшов до ПЦУ

У селищі на Одещині ще один храм перейшов до ПЦУ
Віряни моляться у Свято-Успенському храмі Захарівки на Одещині. Фото: Одеська єпархія ПЦУ

Віряни Свято-Успенської релігійної громади селища Захарівка перейшли до Православної церкви України.

Про це 14 березня повідомили в Одеській єпархії Православної церкви України.

Рішення про вихід церкви з Московського патріархату ухвалили на загальних зборах.

Архієпископ Одеський і Балтський Афанасій та секретар Одеської єпархії ПЦУ протоієрей Теодор Оробець разом з благочиннимВ православній церкві адміністративна посада священника, при призначенні на яку він стає одним з помічників єпископа в частині нагляду за порядком в певному церковному окрузі в складі єпархії, званому благочинням. та духовенством привітали громаду з переходом. Після цього разом із парафіянами помолились у місцевому храмі.

"Вперше молитва українською мовою пролунала у Свято-Успенському храмі Захарівки", — йдеться у повідомленні.

У селищі на Одещині ще один храм перейшов до ПЦУ
Збір вірян на Одещині. Фото: Одеська єпархія ПЦУ

У січні до ПЦУ перейшли віряни Свято-Успенської парафії селища Олександрівка у Чорноморській громаді.

Станом на 25 грудня 2023 року, згідно з даними платформи Опендатабот, в Одеській області продовжують працювати 415 церков, що належать до Московського патріархату. Від початку повномасштабного вторгнення до ПЦУ перейшла одна церква регіон.

Що відомо про заборону УПЦ МП в Україні

У реєстрі релігійних організацій та офіційних документах Українська православна церква не має приставки Московський патріархат. Назву УПЦ (МП) ще можна побачити у звіті Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті за 2021 рік.

Навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесли зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.

Митрополит УПЦ МП Онуфрій та ще понад 20 священнослужителів церкви мають російське громадянство, мовиться в розслідуванні "Української правди". В УПЦ МП назвали цю інформацію "недостовірною та маніпулятивною" і заявили, що митрополит Онуфрій є громадянином України від народження і паспортами інших держав не володіє.

Митрополит УПЦ МП Онуфрій визнав, що мав російський паспорт, однак начебто ніколи ним "не цікавився", а після вторгнення РФ в Україну "полишив російське громадянство.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок