Справа Стерненка: прокуратура знову вимагає СІЗО, засідання перенесли

Справа Стерненка: прокуратура знову вимагає СІЗО, засідання перенесли

Справа Стерненка: прокуратура знову вимагає СІЗО, засідання перенесли
. Фото: Facebook/Сергій Стерненко

Приморський районний суд переніс розгляд справи ексочільника одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка на 29 вересня. На наступному засіданні судді обиратимуть запобіжний захід, повідомив Стерненко в своєму Telegram-каналі.

На початку засідання захист Стерненка подав клопотання про розгляд справи у складі трьох суддів. Також підозрюваний просив відкласти засідання, оскільки колегію суддів "призначили занадто швидко", а більшість адвокатів не встигли приїхати. Утім суд відмовив у клопотанні.

Натомість прокурор вимагав відправити Сергія Стерненка до СІЗО.

Зрештою засідання перенесли, оскільки на розгляді справи був присутнім лише один з адвокатів підозрюваного – Масі Найєм. За словами Стерненко, 29 вересня судді розглядатимуть клопотання про повернення прокурору обвинувального акту. Також Приморський районний суд має винести рішення щодо тримання підозрюваного під вартою.

Нагадаємо, 22 вересня закінчився нічний домашній арешт Сергія Стерненка. Також захист підозрюваного хотів повернути справу до Києва. Однак Верховний суд не задовольнив повторне клопотання про передачу справи з Приморського районного суду Одеси до Шевченківського суду столиці. Стерненко прокоментував судове рішення, зазначивши, що вважає його "знущанням зі здорового глузду".

Що відомо

  • 24 травня 2018 року на екслідера одеського "Правого сектору" Сергія Стерненка напали двоє чоловіків. Захищаючись, він смертельно поранив одного з них ножем. Ножові поранення були і в самого Стерненка, і в другого нападника.
  • У травні Стерненка викликали до Служби безпеки. Його прибічники влаштували акцію на його підтримку. В СБУ повідомили, що виклик не пов’язаний з оголошенням Стерненку про підозру. А пізніше сам Стерненко сказав, що йому надали статус потерпілого.
  • 7 червня екслідер одеського осередку "Правого сектору" Сергій Стерненко повідомив, що його як свідка викликають в СБУ для вручення підозри.
  • 11 червня слідчі СБУ висунули підозру в умисному вбивстві та незаконному поводженні зі зброєю.
  • 15 червня суд призначив екслідеру одеського осередку "Правого сектора" Сергію Стерненку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб. Засідання супроводжувалося сутичками з поліцією та перекриттям вулиці під будівлею суду.
  • Сам Стерненко одразу заявляв, що його захист буде оскаржувати запобіжний захід.
  • Київський апеляційний суд відмовив захисту Стерненка у відводі прокурора, після чого оголосив перерву на тиждень. Усього адвокати подали близько 9 клопотань, а сам підозрюваний наголосив, що вони можуть звернутися до Європейського суду з прав людини.
  • 6 серпня Стерненку змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт.
На початок