Стерненку змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт

Стерненку змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт

Стерненку змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт
. Twitter/Сергій Стерненко

Суд змінив запобіжний захід для колишнього очільника одеського осередку “Правого сектору” Сергія Стерненка з цілодобового арешту на нічний домашній арешт. Про це Стерненко повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що нічний домашній арешт триватиме до 21 вересня 2020 року. За словами Стерненка, з 21:00 до 06:00 він повинен перебувати вдома.

Також про це повідомив адвокат Сергія Масі Найєм. Він зазначив, що суддя Антонюк М. С. задовольнила клопотання прокурора частково.

"Кожен раз до останнього вірю, що справедливість існує. І кожен раз це робить нас сильніше. Вітаю Сергія і всіх, хто слідкував", - написав адвокат у своєму Facebook.

Раніше Стерненко повідомив, що під час засідання суддя розглянула заяву про відвід, яку нібито подали його адвоката. Натомість Масі Найєм та сам Стерненко запевнили, що не заявляли відвід, аби не затягувати час.

За словами підозрюваного, прокуратура вимагала продовжити запобіжний захід ще на 2 місяці. Також Стерненко додав, що сторона обвинувачення подала відповідне клопотання 4 серпня.

“І от вже призначили до розгляду. Для порівняння, за ці 2 тижні судді тричі залишали без розгляду наші клопотання про скасування арешту, вигадуючи непроцесуальні причини, а по факту здаючи нам в очі аналізи”, - написав Стерненко.

На його думку, прокуратура діє під тиском очільника МВС Арсена Авакова, Генеральної прокурорки Ірини Венедіктової та заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова.

Нагадаємо, 15 червня суд призначив екслідеру одеського осередку "Правого сектора" Сергію Стерненку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб.

Що відомо

  • 24 травня 2018 року на екслідера одеського "Правого сектору" Сергія Стерненка напали двоє чоловіків. Захищаючись, він смертельно поранив одного з них ножем. Ножові поранення були і в самого Стерненка, і в другого нападника.
  • У травні Стерненка викликали до Служби безпеки. Його прибічники влаштували акцію на його підтримку. В СБУ повідомили, що виклик не пов’язаний з оголошенням Стерненку про підозру. А пізніше сам Стерненко сказав, що йому надали статус потерпілого.
  • 7 червня екслідер одеського осередку "Правого сектору" Сергій Стерненко повідомив, що його як свідка викликають в СБУ для вручення підозри.
  • 11 червня слідчі СБУ висунули підозру в умисному вбивстві та незаконному поводженні зі зброєю.
  • 15 червня суд призначив екслідеру одеського осередку "Правого сектора" Сергію Стерненку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб. Засідання супроводжувалося сутичками з поліцією та перекриттям вулиці під будівлею суду.
  • Сам Стерненко одразу заявляв, що його захист буде оскаржувати запобіжний захід.
  • Київський апеляційний суд відмовив захисту Стерненка у відводі прокурора, після чого оголосив перерву на тиждень. Усього адвокати подали близько 9 клопотань, а сам підозрюваний наголосив, що вони можуть звернутися до Європейського суду з прав людини.
На початок