Людей просять тимчасово не купатися у Чорному морі через підрив Каховської ГЕС

Людей просять тимчасово не купатися у Чорному морі через підрив Каховської ГЕС

Людей просять тимчасово не купатися у Чорному морі через підрив Каховської ГЕС
. Море та чайки в Одесі. Фото: Суспільне Одеса

Найближчими днями людей просять утриматися від купання у підтоплених берегових зонах та Чорному морі через підрив Каховської ГЕС. Про це повідомили у Держекоінспекції Південно-Західного округу.

За їхньою інформацією, через затоплення прибережних ділянок до акваторії Чорного моря можуть потрапити сільськогосподарські хімікати, пестициди, шкідлива органіка та нафтопродукти.

Також через підрив ГЕС в Одеській області збільшили кількість перевірок води у Чорному морі через підрив Каховської ГЕС. Про це Суспільному розповів заступник генерального директора ДУ "Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Віталій Гончаров.

Голова Одеської ОВА Олег Кіпер під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив, що в регіоні необхідно проводити щоденний контроль за епідситуацією, бо потрапляння неочищених стоків після підриву дамби у Чорне море може призвести до збільшення кишкових інфекцій.

Віталій Гончаров зазначив, що наразі обласний центр контролю та профілактики хвороб працює у посиленому режимі. Проби питної води в регіоні, які збираються щоденно, наразі всі в межах норми, однак зважаючи на ситуацію, кількість проб збільшили:

"Підвищена кількість відбору води на дослідження: морської води й води з відкритих водоймищ. Поки що ситуація в нас контрольована, підвищення рівнів захворюваності не зареєстровано. Також результати досліджень знаходяться в межах допустимих санітарних норм. Створені групи швидкого реагування на всі ці події".

Для відстеження наслідків в Одесі також моніторитимуть солоність моря. За словами експертів, фахівці будуть працювати у певних пунктах, де відстежуватимуть зміни та солоність Чорного моря. Підрив Каховської ГЕС матиме "відчутні наслідки" для морської екосистеми через підвищення температури повітря влітку. Однак вплив буде помітний не раніше ніж за тиждень.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

  • Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС.
  • Станом на восьму ранку вода вже пройшла половину шляху. Критично високий рівень очікувався близько 11 години.
  • Підрив Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької електростанції, проте наразі ситуація контрольована, повідомили в Енергоатомі. Вода з Каховського водосховища необхідна для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений достатньо для потреб станції.
  • Внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховська ГЕС повністю зруйнована і не підлягає відновленню — Украгідроенерго.
  • Через підрив Каховська ГЕС зруйнована частково, під найбільшою загрозою наразі перебуває лівий берег Дніпра, повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.
  • Внаслідок підриву Каховської ГЕС під загрозою знищення опинилась ціла екосистема, а Чорне море може бути забруднене токсичним мулом.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок