Прокуратура просить 50 млн застави: ВАКС відклав засідання щодо апеляції міського голови Одеси у справі "Краян"

Прокуратура просить 50 млн застави: ВАКС відклав засідання щодо апеляції міського голови Одеси у справі "Краян"

Прокуратура просить 50 млн застави: ВАКС відклав засідання щодо апеляції міського голови Одеси у справі "Краян"
. Судове засідання у ВАКС. Фото: Суспільне

Засідання із розглядом апеляційної скарги щодо рішення суду про застосування до міського голови Одеси запобіжного заходу у виді тримання під вартою з альтернативою внесення 13,42 мл перенесли на 16 травня. Про це стало відомо під час засідання Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду 9 травня.

Суд відклали до моменту, коли захист зможе ознайомитися із апеляційною скаргою прокурора про заставу в розмірі 50 млн і надати доповнення до власної апеляційної скарги.

Апеляційна скарга від адвоката Труханова Лисака надійшла до суду 5 травня. На той час не було повного тексту ухвали суду, тож адвокат мав подати доповнення. На момент проведення засідання воно до суду не надійшло.

Лисак зазначив, що з урахуванням того, що безпосередньо перед судовим засіданням прокурор також подав апеляційну скаргу, йому потрібно більше часу для того, щоб ознайомитися із текстом.

Прокурорка САП Анастасія Андронова у коментарі Суспільному розповіла, що сторона обвинувачення просить замінити запобіжний захід Труханову на тримання під вартою із альтернативою у понад 50 млн грн застави:

"Суд задовольнив наше клопотання частково, застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначив заставу у сумі 13 млн грн. І ми подали апеляційну скаргу у зв'язку з незгодою із розміром альтернативної застави".

Що відомо

  • За даними слідства НАБУ, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала у приватної структури будівлю, яка раніше входила до майнового комплексу заводу "Краян", за завищеною ціною.
  • На початку 2016 фірма-продавець заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 мільйонів гривень. Отримані від міської влади кошти фірма спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, запевнили в НАБУ. Детективи переконані, що посадовці мерії та інші фігуранти справи привласнили 92 млн грн бюджетних коштів.
  • На лаві підсудних зокрема опинилися мер Одеси Геннадій Труханов та його заступник Павло Вугельман, очільник постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай, директор компанії "Девелопмент Еліт" Петро Загодіренко та оцінювачка будівлі Галина Богданова.
  • У червні 2021 Апеляційна палата ВАКС закрила справу проти оцінювачки вартості будівель заводу "Краян" Галини Богданової у зв’язку зі смертю обвинуваченої.
  • У липні 2020 року Малиновський районний суд виправдав всіх фігурантів цієї справи. Тоді судді вирішили, що змови та злочинного умислу при купівлі "Краяну" між ними не було.
  • 11 лютого 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та решті обвинувачених. З весни 2021 року справу розглядає Вищий антикорупційний суд України.
  • ВАКС не міг розпочати розгляд справи із 2021 року, відколи скасували виправдальний вирок Труханову. За даними Центру протидії корупції, з того часу суд призначив близько 35 судових засідань, проте провести не змогли навіть підготовче.
  • 4 травня міського голову Одеси Геннадія Труханова взяли під варту у справі щодо заводу "Краян". Альтернативою визначили 13 млн грн застави.
  • Заставу за Труханова внесли 5 травня. Це зробив депутат промерської фракції "Довіряй Ділам" Дмитро Танцюра.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок