Вийшов із СІЗО: за міського голову Одеси Труханова внесли заставу

Вийшов із СІЗО: за міського голову Одеси Труханова внесли заставу

Важливо
Вийшов із СІЗО: за міського голову Одеси Труханова внесли заставу
. Мер Одеси Геннадій Труханов. Фото: Ukrainian Shipping Magazine

За мера Одеси Геннадія Труханова внесли заставу в розмірі 13,42 млн гривень. Це зробив депутат промерської фракції "Довіряй Ділам" Дмитро Танцюра, про що він повідомив Суспільному. Раніше адвокат міського голови Олександр Лисак зазначав, що цього робити не будуть.

"Це мої особисті, задекларовані кошти, з яких сплачені податки. Гроші вже зайшли, я отримав листа з ВАКСу", — розповів Суспільному Танцюра.

Після внесення застави Труханова мають випустити з СІЗО.

Раніше мера Одеси взяли під варту у справі щодо заводу "Краян". Альтернативою визначили заставу у понад 13 млн грн.

Захисник Труханова подав скаргу в Апеляційну палату ВАКС: дату засідання призначать наступного тижня, повідомили Суспільному у пресслужбі суду.

Раніше у медіа повідомили, що міський голова Києва Віталій Кличко зголосився взяти на поруки Труханова.

Що відомо

  • За даними слідства НАБУ, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала у приватної структури будівлю, яка раніше входила до майнового комплексу заводу "Краян", за завищеною ціною.
  • На початку 2016 фірма-продавець заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 мільйонів гривень. Отримані від міської влади кошти фірма спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, запевнили в НАБУ. Детективи переконані, що посадовці мерії та інші фігуранти справи привласнили 92 млн грн бюджетних коштів.
  • На лаві підсудних зокрема опинилися мер Одеси Геннадій Труханов та його заступник Павло Вугельман, очільник постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай, директор компанії "Девелопмент Еліт" Петро Загодіренко та оцінювачка будівлі Галина Богданова.
  • У червні 2021 Апеляційна палата ВАКС закрила справу проти оцінювачки вартості будівель заводу "Краян" Галини Богданової у зв’язку зі смертю обвинуваченої.
  • У липні 2020 року Малиновський районний суд виправдав всіх фігурантів цієї справи. Тоді судді вирішили, що змови та злочинного умислу при купівлі "Краяну" між ними не було.
  • 11 лютого 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та решті обвинувачених. З весни 2021 року справу розглядає Вищий антикорупційний суд України.
  • ВАКС не міг розпочати розгляд справи із 2021 року, відколи скасували виправдальний вирок Труханову. За даними Центру протидії корупції, з того часу суд призначив близько 35 судових засідань, проте провести не змогли навіть підготовче.
  • 4 травня міського голову Одеси Геннадія Труханова взяли під варту у справі щодо заводу "Краян". Альтернативою визначили 13 млн грн застави.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок