Міського голову Одеси Геннадія Труханова взяли під варту

Міського голову Одеси Геннадія Труханова взяли під варту

Оновлено
Міського голову Одеси Геннадія Труханова взяли під варту
. Геннадій Труханов, міський голова Одеси. Фото: скриншот з відео міськради

Міського голову Одеси Геннадія Труханова взяли під варту у справі щодо заводу "Краян", повідомили у САП 4 травня. Альтернативою визначили 13 млн грн застави, повідомив журналіст Олег Новіков.

Колегія суддів ВАКС задовольнила клопотання прокурора САП про зміну запобіжного заходу Труханову, розповіли у САП.

Він не вніс 30 866 000 грн застави, визначеної судом, тож прокурор звернувся до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

До Геннадія Труханова застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення 13 420 000 грн застави. На виконання рішення суду міського голову Одеси взяли під варту в залі суду.

25 квітня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід міському голові Одеси Геннадію Труханову з особистої поруки на заставу в розмірі 30 866 000 гривень у справі про розкрадання 92 000 000 грн під час придбання будівель одеського заводу "Краян". Труханов мав внести заставу протягом п'яти днів.

Міського голову Одеси Геннадія Труханова взяли під варту
Олександр Лисак, адвокат міського голови Одеси Геннадія Труханова. Фото: equity

Захист Труханова завтра зранку буде подавати апеляцію, повідомив Суспільному адвокат Олександр Лисак. За його словами, вносити заставу за міського голову Одеси не будуть.

"Звісно, рішенням не задоволенні. Є право оскаржити і це добре. Це ж не те що було попереднє рішення, де не можна оскаржити. Хай апеляцію подивляться, чи були підстави для зміни запобіжного заходу і застосування такого запобіжного заходу найсуворішого", — розповів він.

У пресслужбі міськради Суспільному пообіцяли надати коментар щодо взяття Геннадія Труханову під варту пізніше.

Що відомо про справу заводу "Краян" та участь Труханова

  • За даними слідства НАБУ, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала у приватної структури будівлю, яка раніше входила до майнового комплексу заводу "Краян", за завищеною ціною.
  • На початку 2016 фірма-продавець заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 мільйонів гривень. Отримані від міської влади кошти фірма спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, запевнили в НАБУ. Детективи переконані, що посадовці мерії та інші фігуранти справи привласнили 92 млн грн бюджетних коштів.
  • На лаві підсудних зокрема опинилися мер Одеси Геннадій Труханов та його заступник Павло Вугельман, очільник постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай, директор компанії "Девелопмент Еліт" Петро Загодіренко та оцінювачка будівлі Галина Богданова.
  • У червні 2021 Апеляційна палата ВАКС закрила справу проти оцінювачки вартості будівель заводу "Краян" Галини Богданової у зв’язку зі смертю обвинуваченої.
  • У липні 2020 року Малиновський районний суд виправдав всіх фігурантів цієї справи. Тоді судді вирішили, що змови та злочинного умислу при купівлі "Краяну" між ними не було.
  • 11 лютого 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та решті обвинувачених. З весни 2021 року справу розглядає Вищий антикорупційний суд України.
  • ВАКС не може розпочати розгляд справи із 2021 року, відколи скасували виправдальний вирок Труханову. За даними Центру протидії корупції, з того часу суд призначив близько 35 судових засідань, проте провести не змогли навіть підготовче.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок