Справа "Краян": засідання з міським головою Одеси Трухановим вкотре зірвалося

Справа "Краян": засідання з міським головою Одеси Трухановим вкотре зірвалося

Справа "Краян": засідання з міським головою Одеси Трухановим вкотре зірвалося
Геннадій Труханов, міський голова Одеси. Фото: Одеська міськрада

​Засідання щодо справи про придбання за завищеною ціною заводу "Краян", в якій фігурує міський голова Одеси Геннадій Труханов, вкотре перенесли. Воно мало відбутися 14 березня, проте зірвалося через неявку окремих адвокатів та обвинувачених. Про це повідомили у Центрі протидії корупції.

ВАКС не може розпочати розгляд справи із 2021 року, відколи скасували виправдальний вирок Труханову. За даними ЦПК, з того часу суд призначив близько 35 судових засідань, проте провести не змогли навіть підготовче.

Як зазначили у Центрі, двоє захисників були зайняті в іншому процесі, а третій вважає Київ небезпечним місцем у зв’язку з воєнним станом, тому не приїхав. Не з'явилися також обвинувачені Труханов, Василь Шкрябай та Павло Вугельман.

Міський голова Одеси поїхав до Японії на 10 днів, замість себе лишив Дмитра Жемана.

Шкрябай та Вугельман не приїхали до Києва, оскільки думали, що зможуть взяти участь у засіданні в онлайн-режимі, хоча таку можливість для цієї справи скасували у 2021 році.

Прокурор просила суд визнати причини неявки фігурантів і їхніх захисників неповажними та застосувати санкції. Головуючий нагадав, що це робилося неодноразово і не призвело до результатів. Так, наприклад, у листопаді 2021 року вищий антикорупційний суд оштрафував адвокатів одеських чиновників у справі "Краян". Колегія суддів визнала неповажними причини неприбуття у низку судових засідань двох захисників одеських посадовців та представників приватної компанії.

У результаті судді вирішили визначатися із поважністю причин неявки обвинувачених та їхніх адвокатів наступного засідання, яке заплановане на 4 квітня.

Що відомо про справу заводу "Краян"

  • За даними слідства НАБУ, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала у приватної структури будівлю, яка раніше входила до майнового комплексу заводу "Краян", за завищеною ціною.
  • На початку 2016 фірма-продавець заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 мільйонів гривень. Отримані від міської влади кошти фірма спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, запевнили в НАБУ. Детективи переконані, що посадовці мерії та інші фігуранти справи привласнили 92 млн грн бюджетних коштів.
  • На лаві підсудних зокрема опинилися мер Одеси Геннадій Труханов та його заступник Павло Вугельман, очільник постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай, директор компанії "Девелопмент Еліт" Петро Загодіренко та оцінювачка будівлі Галина Богданова.
  • У червні 2021 Апеляційна палата ВАКС закрила справу проти оцінювачки вартості будівель заводу "Краян" Галини Богданової у зв’язку зі смертю обвинуваченої.
  • У липні 2020 року Малиновський районний суд виправдав всіх фігурантів цієї справи. Тоді судді вирішили, що змови та злочинного умислу при купівлі "Краяну" між ними не було.
  • 11 лютого 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та решті обвинувачених. З весни 2021 року справу розглядає Вищий антикорупційний суд України.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок