"Непомітно потрапити неможливо": як патрулюють територію біля танкеру Delfi

"Непомітно потрапити неможливо": як патрулюють територію біля танкеру Delfi

"Непомітно потрапити неможливо": як патрулюють територію біля танкеру Delfi
. Юлія Мельничук

Двоє людей патрулюють зону біля танкеру Delfi в Одесі цілодобово. Вони мають попередити про небезпеку людей, які підпливатимуть до танкеру, та викликати рятувальників на катері.

Про таке розповів заступник керівника служби КУ «Рятувально-водолазна служба» Володимир Левицький.

Цілодобовий патруль біля танкеру встановили 1 травня. Плавати в цьому районі небезпечно через металеві уламки, які продовжують обвалюватись, каже Левицький.

«При обслідуванні ми побачили, що протягом місяця металеві частини заточуються, як лезо. Ми будемо рекомендувати, щоб на цій ділянці люди в воду не заходили», – сказав він.

Рятувальний пост, який до аварії Delfi стояв посередині пляжу «Дельфін», перенесли ближче до танкера.

«Непомітно потрапити на пляж неможливо. Рятувальники на вишці контролюють увесь пляж. Якщо вони помічають людей, то просять їх покинути небезпечні місця», – зазначив Левицький.

За його словами, служба не має повноважень для затримання. Якщо люди не реагують на попередження про небезпеку, то до них направляють патруль на катері. Рятувальники мають переконати людей покинути акваторію, якщо вони відмовляються, то виїжджає поліція, зауважив Левицький.

Нагадаємо, учора співробітники КУ «Рятувально-водолазна служба» зупинили чоловіка, який потрапив на танкер Delfi. На місце прибули поліцейські. За їх версією, чоловік опирався затриманню та поранив одного з поліцейських ножем. При собі він також мав травматичний пістолет, зазначили в поліції.

Зазначимо, 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Їх евакуювали та направили до лікарні.

Згідно з рішенням "Адміністрації морських портів України" судновласник мав прибрати танкер Delfi з узбережжя Одеси до 31 березня, але не зробив цього. Судно стало однією з «пам'яток» Одеси.

1 квітня 2020 року справу взяла на контроль Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

«Непомітно потрапити неможливо»: Як патрулюють територію біля танкеру Delfi
«Непомітно потрапити неможливо»: Як патрулюють територію біля танкеру Delfi. Юлія Мельничук

Що відомо

  • Компанія, якій належить затонулий на узбережжі Одеси танкер Delfi, демонтує його самотужки
  • Капітана танкера Delfi, що затонув біля берегів Одеси, випустили з-під варти
  • Прикордонники не знайшли порушень під час огляду танкеру Delfi перед його крушінням
  • 20 лютого прокурори повідомили про підозру капітану танкера Delfi. Йому закидають порушення правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту, що створило небезпеку для життя людей.
  • Розпочали кримінальне провадження за фактом можливого порушення статутних правил несення прикордонної служби службовими особами Державної прикордонної служби України.
  • Стали відомі причини аварії танкеру Delfi в Одесі
  • Адміністрація морських портів пропонує два варіанти усунення танкеру Delfi з берега пляжу "Дельфін", за умови, якщо власник відмовиться від своїх повноважень.
  • 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Їх евакуювали та направили до лікарні.
На початок