Одеський національний художній музей почнуть реставрувати вже цього року — Офіс президента

Одеський національний художній музей почнуть реставрувати вже цього року — Офіс президента

Одеський національний художній музей почнуть реставрувати вже цього року — Офіс президента
. ООДА

Ремонтно-реставраційні роботи в Одеському національному художньому музеї розпочнуться вже цього року у межах програми "Велике будівництво". Про таке на своїй сторінці у Facebook розповів заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, який координує програму "Велике будівництво".

За його словами, в музеї запланована масштабна реставрація.

"У планах — відремонтувати перекриття, провести реставрацію стін, підлоги та стелі, забезпечити звуко- й теплоізоляцію, відремонтувати всі фасади та оновити освітлення, облаштувати інклюзивні санвузли, ліфт і так далі", — зазначив Тимошенко.

Крім того, розглядатиметься питання щодо перейменування музею іменем Олександра Ройтбурда.

"За кілька останніх років Ройтбурду вдалося зробити Одеський художній музей одним з головних мистецьких просторів країни. Пам'ять про нього живе", — запевнив він.

Що відомо

  • Наприкінці 2017 року Олександр Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею. За цей час йому вдалося реформувати та перетворити музей на один із туристичних центрів міста. Будівлю, де роками протікав дах, відремонтували коштом меценатів, колекція поповнилася новими роботами. Ройтбурд зібрав молоду команду музейників, влаштовував у будівлі рок-концерти, створив "Клуб Маразлі" та намагався осучаснити й зберегти галерею.
  • 8 серпня 2021 року на 60-му році життя Олександр Ройтбурд помер. Із художником попрощалися 11 серпня на подвір'ї Одеського художнього музею.
  • За словами заступниці директора музею Олександри Ковальчук, протягом усіх років роботи Ройтбурд мріяв, аби заклад отримав статус національного та усіма способами намагався цього досягти.
  • 14 жовтня Одеський художній музей отримав статус національного закладу. Відповідний указ опублікували на сайті президента України. Крім цього, Володимир Зеленський в указі запропонував Одеській облдержадміністрації спільно з Одеською обласною радою опрацювати питання щодо присвоєння музею імені Олександра Ройтбурда.
  • У жовтні в музеї відкрили виставку, яка присвячена 60-річчю Олександра Ройтбурда. За словами організаторів, експозиція – лише "тизер" до великої персональної виставки, яку планують показати наступного року в чотирьох містах країни.

Читайте також

  • Одеський художній музей отримав статус національного
  • "Вірші дилетанта". Поезію художника Олександра Ройтбурда видадуть окремою книгою
  • Як Ройтбурд змінив сучасне українське мистецтво: художній стиль, кураторська робота та музей

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок