Перейти до основного змісту
Одеському ексвійськкому зменшили заставу з 80 до 20 млн грн

Одеському ексвійськкому зменшили заставу з 80 до 20 млн грн

Борисов, Євген Борисов, одеський ексвійськком, воєнком
Колишній голова Одеського обласного ТЦК Євген Борисов зі своїм захистом у суді щодо запобіжного заходу. Київ, 26 грудня 2024 грудня. Cуспільне/Станіслав Свирид

Колишнього начальника Одеського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки Євгена Борисова залишили під вартою до 24 червня. Альтернативний запобіжний захід — застава у 20 мільйонів гривень. У червні заплановано два судові засідання у справах, де він фігурує як обвинувачений.

Про це йдеться у відповіді Офісу Генерального прокурора на запит Суспільного.

Головне слідче управління Державного бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора веде досудове розслідування щодо Борисова за такими статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 114-1 — організація перешкоджання законній діяльності Збройних сил України в особливий період;
  • ч. 3 ст. 27 та ч. 1 ст. 366 — організація складання та видача службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа.

14 травня Печерський райсуд Києва продовжив термін тримання під вартою ексвійськкому до 24 червня 2025 року. Альтернативний запобіжний захід — застава у 20 мільйонів гривень. Слідство просило залишити 80 002 788 гривень, яку ухвалили раніше, однак суд задовольнив клопотання частково. У березні застава становила майже 180 мільйонів гривень. Підозрюваний своєї вини не визнає, застава наразі не внесена.

Також у Печерському суді розглядається інше провадження — за ст. 368-5 Незаконне збагаченняКК України. Там запобіжний захід було змінено з застави на особисте зобовʼязання. Засідання, призначене на 20 травня, не відбулося через завершення повноважень судді. Обвинувальний акт направлено на повторний авторозподіл, дату нового засідання не визначено.

Крім того, 23 червня о 13:30 Вищий антикорупційний суд розгляне справу за ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209Організація легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. КК України. Цього ж дня, о 13:00, у Приморському райсуді Одеси заплановане ще одне слухання щодо обвинувачень за ч. 5 ст. 407нез’явлення вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем (крім строкової служби), вчинене в умовах воєнного стану, ч. 4 ст. 409ухилення військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом іншого обману, вчинене в умовах воєнного стану, ч. 4 ст. 358використання завідомо підробленого документа КК України.

Що відомо про справу колишнього військкома Борисова

Під час розслідування журналістів видання "Українська правда" стало відомо, що родина Євгена Борисова під час повномасштабної війни придбала на іспанському узбережжі нерухомості та автівок на мільйони доларів.

У травні ДБР відкрило кримінальне провадження за ч. 5 ст. 426-1 КК України та відсторонило військкома від посади.

Після скандалу з майном в Іспанії Зеленський дав термінове доручення Головкому Залужному негайно звільнити з посади одеського військкома Євгена Борисова.

19 липня голова НАЗК Олександр Новіков повідомив, що Євген Борисов привласнив 188 мільйонів грн — це рекордна сума збагачення незаконним шляхом.

22 липня 2023 року Євгену Борисову оголосили про підозру у незаконному збагаченні на сотні мільйонів гривень та в умисному ухиленні від несення служби. Колишній посадовець намагався втекти від слідства, при цьому він використовував елементи конспірації – змінював номери телефонів, автомобілів тощо, місце розташування.

У 2024 році дві відкриті проти Борисова справи скерували до суду. Зокрема, про незаконне збагачення, про виїзди на відпочинок в Іспанію та на Сейшели замість служби та щодо підробки документів.

У березні 2025 року ДБР завершило досудове слідство щодо екскерівника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова. Йому інкримінують відмивання майна на понад 140 мільйонів гривень

Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Топ дня
Вибір редакції
На початок