Депутати ухвалили Стратегію розвитку Миколаєва до 2027 року

Депутати ухвалили Стратегію розвитку Миколаєва до 2027 року

Миколаїв
Миколаїв з висоти. Getty Images

Депутати 25 квітня ухвалили Стратегію розвитку Миколаївської міської громади до 2027 року. Робота над документом тривала упродовж майже десяти місяців. Над ним працювали фахівці міськради, представники громадськості, науковці, експерти із закордоння.

Про це під час 31 сесії Миколаївської міської ради розповіла директорка департаменту економічного розвитку міськради Тетяна Шуліченко.

"На підставі опитувань, сценарію, аналізу соціально-економічного становища та тенденцій розвитку, які були в наявності, сформовано чотири основні стратегічні цілі", — говорить Шуліченко.

"За" проголосували 30 депутатів, "проти" — 0, утримався — 1.

За задумом, Стратегія розвитку передбачає такі цілі:

  1. Безпечна та стійка громада (місто, де люди почувають себе у безпеці).
  2. Комфортна громада (місто з європейськими стандартами якості життя та комфорту, можливостей для розвитку особистості та бізнесу).
  3. Конкурентна громада (транспортно-логістичний центр конкурентної та екологічної промисловості; осередок унікальної історико-культурної спадщини).
  4. Громада партнерства (громада, що цінує людей, будує майбутнє та формує нові партнерські відносини).
Депутати ухвалили Стратегію розвитку Миколаєва до 2027 року
Скріншот з документа. Миколаївська міська рада

У рамках стратегічних цілей розроблені оперативні цілі, які конкретизуються проєктами та заходами, додала Шуліченко.

Про Стратегію розвитку Миколаєва до 2027 року

Стратегія розвитку — це документ, який визначає бачення розвитку Миколаївської територіальної громади на період до 2027 року. Стале зростання досягається, спираючись на ресурси та розуміння потенціалів й слабких сторін, зауважила керівниця департаменту.

Для визначення стану розвитку громади згідно з документом використовували: статистичну інформацію та адміністративні дані громади, дані Державної служби статистики України та її територіальних підрозділів, адміністративні дані, а також результати анкетного й інтерактивного опитування людей.

Зі слів Тетяни Шуліченко, аби залучити громадськість до розробки проєкту, були сформовані опитувальники та організовані фокус-групи.

"Загалом у цих опитуваннях взяли участь понад дві тисячі населення за різними фокус-групами, які надали свої ідеї щодо включення до Стратегії. А також основні проблемні питання, на які слід звернути увагу в Миколаївській громаді", — каже посадовиця.

При розробці плану врахували три сценарії ймовірного розвитку:

  • Оптимістичний (війна завершується перемогою України та поверненням всіх територій в другому півріччі 2024 року): громада активно використовує можливості в умовах швидкого суспільно-економічного розвитку країни.
  • Базовий (війна триває на території України у першому півріччі 2024 року з встановленням миру наприкінці цього ж року): громада докладає розвиткових зусиль, хоча суспільно-економічний стан країни в цілому залишається складним для активного розвитку.
  • Інерційний (війна триватиме щонайменше до 2026 року): громада рухається по інерції, воєнний, суспільний та економічний стан країни не сприяє розвитку.

"Залежно від кожного сценарію будуть корегуватися ті чи інші заходи, які зараз представлені. Ці сценарії враховують як безпекові фактори, так і фактори зовнішнього та внутрішнього середовища", — додала посадовиця.

Фінансують проєкт з міського та державного бюджетів, а також за гроші донорів, говорить спікерка. Зі слів очільниці департаменту економічного розвитку Тетяни Шуліченко, щорічно відбуватиметься моніторинг реалізації проєкту згідно зі сценарієм.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок