Для чого активи МГЗ передали в управління державі — пояснює юрист

Для чого активи МГЗ передали в управління державі — пояснює юрист

Для чого активи МГЗ передали в управління державі — пояснює юрист
. Фото: delo.ua

У Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили ухвалу про передачу арештованого майна Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ним (АРМА).

Що стало причиною такого рішення і як це має вплинути на подальшу долю підприємства Суспільному Миколаїв прокоментував адвокат Андрій Зінченко.

За словами Андрія Зінченка, таке рішення обумовлено існуванням статті 100 Стаття 100. Зберігання речових доказів і документів та вирішення питання про спеціальну конфіскацію.Кримінального процесуального кодексу України. У пункті шостому статті йдеться про те, що речові докази за вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму передаються агенції, аби забезпечити збереження економічної вартості об’єкта.

"З урахуванням того, що безпосередньо сам Миколаївський глиноземний завод, він з одного боку є дуже коштовним активом, але його коштовність в першу чергу обумовлена тим, що він є частиною економічного ланцюжка. Без участі в цьому економічному ланцюжку його вартість не така", — пояснив Андрій Зінченко.

АРМА повинна забезпечити збереження вартості підприємства, сказав Андрій Зінченко, для того, щоб надалі воно могло бути якимось чином використано.

Як розповів адвокат, другим чинником пильної уваги до Миколаївського глиноземного заводу є його екологічна небезпека.

"Ми знаємо, що завод має відходи з виробництва у вигляді червоного шламу, який зберігається. І зберігання цих відходів, воно також вимагає величезного фінансування. Щоб забезпечити з одного боку економічну вартість цього об’єкту, з іншого боку продовження безпечного зберігання відходів, які постійно вимагають певних дій, і відбулась передача активів до Національної агенції", — сказав Андрій Зінченко.

Суспільне Миколаїв звернулось до директора зі зв'язків з громадськістю Миколаївського глиноземного заводу Лариси Тищенко з проханням прокоментувати стан підприємства. На що отримали відповідь: "Наразі МГЗ ситуацію не коментує".

З 28 лютого 2022 року Миколаївський глиноземний завод припинив свою роботу, через неможливість відвантаження готової продукції.

Що відомо

  • Власником Миколаївського глиноземного заводу — з 2000 року був російський олігарх Олег Дерипаска.
  • У 2017 році контрольний пакет підприємства викупила компанія зі Швейцарії Glencore. Проте у квітні 2018 року Glencore відмовилася виконувати контракт про купівлю через фінансові санкції, які 6 квітня 2018 року застосували США щодо російського власника компанії Олега Дерипаски.
  • Корпоративні права МГЗ були арештовані у лютому 2021 року за легалізацію та несплату податків в особливо великих розмірах.
  • Закарпатський апеляційний суд залишив в силі арешт на підконтрольні російському олігарху Олегу Дерипасці корпоративні права у ТОВ "Миколаївський глиноземний завод", яким володіють два інші українські товариства — "Компанія "Алюміній України" та "Гуардон", що контролюються офшорками з Аруби, Gordal Holdings A. V. V. та Gandela International A. V. V.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок