Сім років тому, під час Революції гідності, відбулися наймасовіші розстріли протестувальників у Києві. З метою вшанувати Героїв Небесної Сотні учасники Революції гідності поділилися спогадами й роздумами про події, що пов’язані з Євромайданом.
Учасник миколаївського Євромайдану Сергій Зайцев розповідає, що перша акція в Миколаєві відбулася 22 листопада 2013 року о 17-й годині на Соборній площі, яку тоді називали площею Леніна.
Попри заборону суду проводити масові акції з 24 листопада 2013 року до 7 січня 2014 року, на площі встановили цілодобове чергування.
"Коли ми збиралися на площі, то нас було дуже небагато. Але ми постійно приходили. Переломний період - коли нас стало багато. Це дуже приємно згадувати", – розповів учасник Революції гідності Сергій Зайцев.
За словами Сергія Зайцева, на початку грудня 2013 року майже тисяча людей із Миколаєва поїхали до Києва на підтримку Євромайдану. Тоді ж на розі Хрещатика й Інститутської встановили намет "Миколаїв" для обігріву й харчування протестувальників. Намет спалили бійці спецпідрозділу "Беркут" під час штурму Євромайдану у ніч проти 19 лютого 2014 року.
"Те, що пережили на Майдані, воно вразило набагато більше, ніж те, що потім бачили на війні. Пам’ятаю, як "беркути" насувалися все ближче й ближче, як вони зайшли на територію табору й знищили першу барикаду і як вони підібралися майже до самої сцени і почали намети горіти. Відчуття було, що все це - останній день чи останні дні життя", – розповів учасник Революції гідності Андрій Тарасенко.
Андрій Тарасенко був на Євромайдані з першого і до останнього дня Революції гідності. Потім воював на Сході Україні. Чоловік каже, що він народився в Кривому Розі, виріс у російськомовному середовищі. Самоідентифіковувати себе українцем почав у шкільні роки.
"Був школярем і потрапив у такий собі підпільний гурток, який вели двоє дідів. Один був рухівцем, відсидів у таборах 25 років. А другий був оунівцем з Волині, відсидів років 20. Пояснювали, що це - не тому що нам так хочеться, а з тої точки зору, що Росія – це імперія. Рано чи пізно вони будуть воювати з нами", – розповів Андрій Тарасенко.
Читайте також: "Посилки для військових збирають миколаївські волонтери"
Учасник Революції гідності Тарас Бобанич каже, що загибель Героїв Небесної Сотні – це не результат Майдану, це - ціна, яку українці заплатили за свободу та свій цивілізаційний вибір.