Протягом останнього тижня у Львові госпіталізували одинадцятьох дітей із вірусною кишковою інфекцією. У кількох із них тести показали ротавірусну інфекцію. Сприйнятливість до цього вірусу вища в дітей, через що вони хворіють частіше та важче, розповідає епідеміологиня Центру здоров'я та медичної статистики Львова Олена Баворовська.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
"Ротавірусна інфекція є однією з найбільш поширених причин гострої діареї у дітей, особливо у віці до 5 років. Це висококонтагіозне захворювання, яке швидко поширюється при контакті з інфікованими поверхнями, предметами, а також через воду і харчові продукти, забруднені вірусом", — каже Олена Баворовська.
Від моменту зараження ротавірусом до появи його перших симптомів може минути від одного до трьох днів. За цей час людина може передавати вірус іншим.
"Основним джерелом інфекції є хвора людина, яка виділяє вірус навіть за кілька днів до появи симптомів і до 10 днів після їх зникнення", — розповідає епідеміологиня.
Симптомами ротавірусу є:
- лихоманка – температура до 38-39°C;
- блювання – може повторюватися кілька разів на день;
- діарея – може тривати від трьох днів до тижня;
- біль у животі та спазми;
- слабкість, млявість;
- зневоднення.
За словами Олени Баворовської, ротавірус у дорослих минає в легшій формі або безсимптомно, але вони можуть переносити вірус. При появі симптомів, необхідно звернутися до лікаря та пити достатньо води. Також епідеміологиня додає, що не треба вживати антибіотики, бо вони не діють на віруси.
Для профілактики ротавірусу варто дотримуватися гігієни: мити руки з милом, особливо після туалету та перед їжею, кип’ятити або очищувати воду для пиття та дезінфікувати поверхні й дитячі іграшки.
"Найефективнішим засобом профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація. Вона формує імунітет проти вірусу та значно зменшує ризик тяжкого перебігу хвороби й госпіталізації. Вакцинацію рекомендовано проводити у перші місяці життя дитини відповідно до календаря щеплень", — каже Олена Баворовська.
В Україні доступні дві вакцини від ротавірусної інфекції — "Ротарикс" та "РотаТек". Щеплення захищає дітей від важких форм гастроентериту, причиною якого є ротавірус. Перед вакцинацією потрібно проконсультуватися з сімейним лікарем.