У Львові зачинені кафе, частина магазинів та фітнес-зали. Деякі товари у магазинах та супермаркетах сховані під плівкою або відмежовані стрічкою, адже продавати їх тимчасово заборонено. А на вході у міську ковзанку — черга. Суспільне зібрало думки підприємців, міського голови та поліції про локдаун у Львові.
Підприємці про збитки та роботу під час локдауну
Діана Середницька працює на Різдвяному ярмарку. До посилення карантину торгувала сувенірами. Зараз каже, їх не продає, а з полиць сувеніри ще не встигли прибрати.

"Чекаю людей, які приїдуть, будуть писатися накладні. Цей товар має забратися, так як тут все має стояти харчове. З 8 числа ( січня, — ред.) дозволено продавати тільки харчові продукти", — каже продавчиня.
Читайте також: У Львові закриють частину Різдвяного ярмарку через локдаун
У крамницях частину продукції відмежовують плівкою або поліетиленом. Так виділяють товар, який тимчасово заборонено реалізовувати.

Продавець сувенірної продукції Олександр Бобків, який працює у крамниці на площі Ринок, каже, що найбільший попит у цій крамниці на сувеніри, а їх наразі не можна продавати.

"Все, що питаються, магніти, якісь товари непродовольчі. Ми зразу говоримо, що не продаємо, і люди розвертаються і йдуть. Це колосальний мінус в бюджет магазину. Ну і бачите, людей стало дуже мало", — розповідає продавець.
Кафе, ресторани та бари — закриті. Вони можуть працювати на винос чи доставку. Також не працюють непродовольчі магазини.
"У мене зупинена будівельна фірма, реалізація будівельних матеріалів. Я два тижні буду простоювати. Мої колеги, які мають ресторани — закриті. Ті, хто мають салони краси, так само скаржаться на те, що навіть, якщо попередній запис, люди не мають дуже грошей для того, щоб отримувати якісну, дорогу послугу. Бізнес просто потихенько вимирає", — розповів Суспільному підприємець Ростислав Пшемінський.
Співзасновник руху "Save ФОП" Мирослав Данилків каже, 20% підприємців взагалі у період карантину закрилися.
"Влада не йде на поступки, не розуміє, що вірус так само ходить і по великих мережах, і по вулиці і т.д. Тому таке відношення: одним можна, другим не можна — це на нашу думку, неправильно", — каже Мирослав Данилків
Усі на ковзанці
На міській ковзанці, що на площі Ринок — черга. В будні, щоб покататися треба чекати щонайменше 30 хвилин. На вихідних — людей ще більше.

"Годин 5 можна було стояти вчора (10 січня, — ред.) у черзі. Люди, деякі, не встигали заходити", — розповідає інструктор Юрій Бохонко.
За його словами, у черзі людей просять дотримуватися дистанції та бути у масках. На вході перевіряють температуру. А ковзани очищають та дезінфікують.
"Людям дали відсвяткувати Різдво" — Андрій Садовий
Голова Львівської громади Андрій Садовий розповів, що кількість туристів у Львові після свят почала зменшуватися.
"Людям дали відсвяткувати Різдво, Новий Рік. Вже гостей дуже мало у Львові. Всі нормально погодились, що тих два тижні ми маємо бути у достатньо жорсткій ситуації обмеження. Якщо це допоможе врятувати життя, якщо люди будуть здоровішими, на такі кроки можна йти", — каже Садовий.
За його словами, на вихідних були деякі нюанси, тому що не всі переорієнтувалися достатньо швидко. Але у місті працює поліція та моніторингові групи.

Протягом першої доби, 8 січня, від запровадження локдауну, правоохоронці Львівщини виявили 63 порушення карантинних вимог. Про це повідомив заступник керівника поліції Львівщини Дмитро Міхалець.
Посилений карантин буде діяти до 24 січня включно.
Що відомо
- На Львівщині створили додаткові мобільні групи, які реагують на факти порушення карантинних обмежень.
- Уряд оприлюднив перелік обмежень, передбачених посиленим карантином, який діятиме із 8 по 24 січня 2021 року.