На Львівщині зафіксували спалах африканської чуми свиней. У лісі біля села Сухоріччя Львівського району знайшли трупи шести диких свиней. Лабораторні дослідження підтвердили — вони загинули від африканської чуми. Через це запровадили карантин, який триватиме 40 днів.
Більше про запровадження карантину дізнавалося Суспільне.
У лісі біля села Сухоріччя знайшли шість трупів диких кабанів, у яких аналізи підтвердили вірус африканської чуми. Це захворювання вражає свиней усіх видів: й домашніх, й диких. Тож у трикілометровій зоні оголосили карантин.
"Є одна свиня в нас. Боїмося. Воно таке мале. Дали 2,500 восени, а я знаю, ще різати нема що", — каже місцевий мешканець Ігор Вархола.

На території Львівської області розпочали заходи щодо ліквідації спалаху, зокрема роблять перепис свиней у господарствах.
"В трьох кілометровій зоні вводиться карантин — це обходиться подвірний обхід по всіх господарствах, робиться перепис свиней. Хто має, поки що не знаємо, чи будуть їх утилізовувати, такої інформації я не маю", — каже перший заступник сільського голови Підберізців Зіновій Кіцак.
Шість кабанів інфікованих вірусом — спалили. Зона спостереження охоплює 10 кілометрів, а триватиме такий карантин 40 днів. Фахівці Держпродспоживслужби рекомендують власникам свійських свиней дотримуватися певних правил.
"Не ходити в ліс і дотримуватись елементарних заходів біобезпеки на своїх домоволодіннях, тобто дезінфекційні килимки, змінний спецодяг, щоб зайти до стайні чи до свині. Чума (африканська чума, — ред.) несе загрозу тільки для свиней в домашніх господарствах, для людей — загрози не становить", — пояснює заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Назар Жиденко.
Це третій випадок спалаху африканської чуми у Львівській області за весь час. Перший був зафіксований у 2017 році, другий – у 2019 році. Першими ознаками африканської чуми свиней є висока температура, втрата апетиту та набряки. При виявленні таких симптомів у свиней, треба негайно звернутися до Держпродспоживслужби.