У Львові продовжують відновлювати будинки, які були пошкоджені внаслідок російського обстрілу 4 вересня. На фінальній стадії перебувають роботи у будинку на вул. Коновальця, 44а.
Більше про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
За словами голови Франківської районної адміністрації Оксани Пригоди, у районі було пошкоджено понад 30 будинків. Проте найбільших руйнувань зазнали шість — це будинки на вул. Коновальця, вул. Кокорудзи і вул. Мельника. У них тривають роботи.
Так за три місяці після атаки будинок на вулиці Коновальця, 44а відновили на 80%. Посадовиця зазначила, що фахівці докладають усіх зусиль, аби до різдвяних свят мешканці цього будинку змогли повернутися у свої домівки.
"У будинку на вул. Коновальця, 44а повністю була зруйнована внутрішня сторона будівлі, були зруйновані всі балкони, повністю зруйновано покрівлю, перекриття між останнім поверхом, вибиті всі вікна з дворової частини, пошкоджена сходова клітка. На сьогодні ми на стадії завершення усіх робіт", — каже посадовиця.
Загалом внаслідок обстрілу Львова 4 вересня у місті було пошкоджено 189 будинків. Як зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, у 30% пошкоджених будинків роботи вже завершені.
"До кожного будинку підходимо індивідуально, спілкуємося з мешканцями і залучаємо спонсорів для допомоги. Більше 30 різних установ стали учасниками ініціативи "Візьми будинок під опіку", що дало змогу пришвидшити роботи з відновлення. Загалом збитки міста після останнього обстрілу ставлять понад 1 млрд грн. А завдяки інституціям і фондам вдалося залучити понад 60 млн грн", — каже чоловік.
Поки тривають роботи з відновлення пошкоджених будинків, мешканцям 63 квартир виплачують компенсацію на оренду житла. А жителям трьох будинків на вул. Братів Міхновських, 37, 38 та 40а, які були повністю знищені, виплатять компенсацію на придбання нових квартир і проведення там ремонту.
Що відомо про обстріл Львова 4 вересня
- 4 вересня РФ атакувала Львівщину трьома "шахедами", двома крилатими ракетами і двома "Кинджалами". Близько 5 години ранку у Львові пролунала серія потужних вибухів. 189 будівель, зокрема житлові будинки, 5 навчальних закладів, 2 центри творчості, 2 медичні установи, храм ПЦУ св. Юрія Переможця в історичному центрі зазнали ушкоджень. Серед них — 19 пам'яток архітектури. Йдеться, зокрема, про будинки на вулиці Коновальця та Кокорудза.
- О 12:59 аварійно-рятувальні роботи завершили. Надзвичайники врятували 12 людей. Семеро львів'ян загинули відразу. Серед них — 6 дорослих: Базилевич Дарина, Базилевич Ярина, Базилевич Євгенія, Демидова Ірина, Погорецький Олександр, Арабський Юрій та одна дитина — 7-річна Базилевич Емілія. 5 вересня у Львові оголосили Днем жалоби.
- 66 людей отримали травми, 11 з них у критичному стані доправили у лікарні. Більшість пацієнтів госпіталізували з травмами грудної клітки і черевної порожнини, а також осколковими пораненнями голови, шиї та кінцівок. Один з поранених — Богдан Кріль помер у лікарні 2 жовтня.
- 4 вересня, Львівська міська рада ухвалила виділити 30 млн гривень для компенсації мешканцям, житло яких зруйнувала російська ракетна атака. У Львівській ОВА також прийняли рішення виділити з резервного фонду обласного бюджету 30 млн гривень для покриття першочергових витрат. Мешканців, які втратили житло, поселили в модульному містечку та готелях та пообіцяли компенсацію на оренду житла.
- За фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством, розпочали кримінальне провадження.