У квітні Яна Степаненко, яка втратила ноги внаслідок удару по Краматорському вокзалу, в межах Бостонського марафону зібрала 615 тисяч гривень на біговий протез для пораненого військового Олександра Рясного. Нещодавно дівчина та військовий втілили спільну мрію — разом пробігли першу дистанцію на протезах.
Про це сьогодні, 3 грудня, повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.
Підполковнику і нині заступнику командира бригади Нацгвардії “Кара-Даг” Олександру Рясному – 30-років. Чоловік обрав шлях військового ще коли йому виповнилося 18. Пройшов усі етапи війни: від АТО до повномасштабного вторгнення. Минулоріч у вересні воїн отримав поранення та втратив ногу. Після реабілітації та протезування у центрі "Незламні" він повернувся у стрій, щоб не довелося воювати сину.
“Я не хочу, щоб він воював далі, коли виросте. Нехай це закінчиться на мені, наших поколіннях, не хочеться передавати цю війну на майбутнє. Я починав війну у 2014 році. Зараз ті хлопчики, які тоді ще навчались у школі, вони вже воюють і, на жаль, гинуть на цій війні. Я не хочу передавати цю війну далі”, — каже Олександр Рясний.
Також заради сина Олександр поставив собі мету — навчитися не лише ходити на протезі, але й бігати. А для цього йому потрібен був спеціальний спортивний протез, який дуже дорого коштує.
Допомогти захисникові втілити його мрію взялася пацієнтка центру "Незламні" Яна Степаненко. Вона втратила обидві ноги внаслідок ракетного удару по вокзалу у Краматорську і здолала довгий шлях лікування, реабілітації та протезування. А тепер не лише ходить на протезах, а й бігає. Заради Олександра Яна навесні зголосилася взяти участь у Бостонському марафоні. Їй вдалося здолати 5 км і таким чином зібрати необхідну суму на біговий протез для українського воїна.
У центрі "Незламні" протезисти виготовили для воїна новий куксоприймач разом із біговою стопою. Після примірки та випробування спортивного протезу Яна Степаненко дала захиснику майстерклас із бігу на протезах на львівському велотреку. Так їм вдалося разом подолати першу для Олександра дистанцію.
“Почну зі ста метрів, потом кілометр, потім три. Ну, я думаю, що може через деякий час може бути і 5. Але треба до того потренуватися і ще додати зусиль до нашої перемоги, щоб вже потім спокійно бігати”, — пообіцяв Яні Олександр.
Захисник вже повернувся на фронт, де продовжує боротись за майбутнє свого сина, Яни та інших українських дітей.
Що відомо
- Наталія Степаненко та її донька Яна отримали поранення 8 квітня 2022 року в Краматорську під час евакуації. Жінка втратила одну ногу, її донька — обидві. Сину вдалося вціліти.
- Тоді російська армія вдарила по залізничному вокзалу ракетою “Точка-У”. Загинула 61 людина, 121 — отримала поранення.
- За інформацією СБУ, били по залізничному вокзалу з території Донеччини, яку Росія окупувала у 2014 році.
- У червні 2022 року родина вирушила до США. З лікарні родину проводжали лікарі та сусіди з палати.
- Перші протези для ходьби й бігу Яна отримала у США. Після року реабілітації за кордоном вона повернулася до України. Згодом дівчина вперше взяла участь у львівському півмарафоні.
- У суботу, 13 квітня, дівчина взяла участь у Бостонському марафоні, де пробігла 5 кілометрів на протезах, щоби зібрати гроші на спортивний протез 30-річному військовому Олександру Рясному. Збір вдалось закрити 16 квітня.