Сьогодні, 25 жовтня, в укритті львівського ліцею імені Героїв Крут відбувся радіодиктант національної єдності.
Про це повідомили кореспонденти Суспільного з місця події.
"Для нас, як для навчального закладу — це можливість стимулювати ліцеїстів, щоб вони краще вивчали українську мову та використовували її в повсякденному житті. В нас і вчителі пишуть диктант, і всі працівники, які можуть брати в цьому участь. Помилки – це не страшно, бо на них вчаться", — розповів заступник начальника ліцею з навчальної роботи, підполковник Тарас Грицевич.
Радіодиктант писали в одному з укриттів з міркувань безпеки. Долучилися до нього 26 ліцеїстів.
"Для мене цей диктант був складним, я не встигав. Він мені дав звернути увагу на свої помилки та зробити висновки. Він актуальний через те, що він об’єднує всіх українців з усіх куточків світу", — розповів ліцеїст Володимир Мусницький.
За словами ліцеїста Павла Дацюка, диктант був складним, бо в ньому були надто довгі речення. Однак, за словами ліцеїста, йому сподобалося.
Що відомо про радіодиктант національної єдності-2024
Авторка радіодиктанту — письменниця Оксана Забужко. Її найвідоміші твори: "Музей покинутих секретів" (2009) та "Польові дослідження з українського сексу" (1996).
Текст мав назву "Магія голосу". За словами Забужко, тема цьогорічного диктанту "дуже симпатична".
Спочатку письменниця сказала, що старалася дотримуватися загальних правил і щоб водночас її унікальний стиль не деформувався. Та в інтерв'ю письменниця зауважила, що "забужківського синтаксису" зрештою не буде, однак ті, хто добре знають її творчість, можуть дещо побачити в цьому тексті.
Оксана Забужко говорить, що написання тексту радіодиктанту було для неї складним завданням, та навіть зазначила, що це як "бігти стометрівку із гирями на ногах"
Читав текст письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло Вишебаба. Вишебаба мобілізувався до лав ЗСУ з початком повномасштабного російського вторгнення. Автор книжки віршів "Тільки не пиши мені про війну", виданої у 2022 році.
"Мені здається, я досить добре говорю і люди зможуть розчути всі мої слова. Але я ще потренуюсь обов'язково", — сказав військовий.
Усі, хто хочуть, щоб їхній текст перевірили фахівці, можуть надіслати його паперовим листом за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата не пізніша ніж 27 жовтня.
Також можна сфотографувати чи відсканувати написаний текст та надіслати його у форматі JPG, PNG, JPEG, TIFF, PDF до 11:00 28 жовтня на адресу [email protected].
Окрім цього, можна скористатися формою "Надіслати текст на перевірку" на сайті "Українського радіо".