Червоноград на Львівщині перейменували на Шептицький

Червоноград на Львівщині перейменували на Шептицький

Важливо
Червоноград став Шептицьким
Шахтар із написом Червоноград на в’їзді у місто. Суспільне Львів

У середу, 19 вересня, Верховна Рада ухвалила постанову про перейменування 327 населених пунктів в межах декомунізації. Серед перейменованих міст є Червоноград, що на Львівщині, який тепер буде Шептицьким.

Про це повідомив народний депутат Роман Лозинський на своїй сторінці у Facebook.

Також зміниться й назва району. Тепер Червоноградський район стане Шептицьким.

За перейменування населених пунктів проголосував 281 депутат. Загалом перейменували 327 населених пунктів в Україні.

Зокрема на Львівщині, окрім міста Червоноград, перейменували:

  • село Червоне Золочівського району на село Галицьке;
  • село Кіз’я Золочівського району на село Кізя;
  • село Підгородне Золочівського району на село Підгороднє;
  • село Чішки Золочівського району на село Чишки;
  • село Гончари Львівського району на село Гончарі;
  • село Красічин Львівського району на село Красичин;
  • село Листв’яний Стрийського району на село Листвяний;
  • село Іорданівка Яворівського району на село Йорданівка.

Чому Червоноград назвали Шептицьким

20 березня 2024 року Комітет державної влади підтримав рішення про перейменування міста Червоноград на Шептицький. Раніше для перейменування пропонували назву Кристинопіль, таку назву місто мало до перейменування на Червоноград.

Місто Кристинопіль назвала Червоноградом радянська влада. Інститут національної пам’яті рекомендував змінити назву міста в межах декомунізації. У 2023 під час голосування мешканці обрали чинну назву – Червоноград.

До 27 січня 2024 року представники міста Червоноград мали подати варіанти нової назви Верховній Раді, але пропозицій не надійшло. На профільному комітеті депутати запропонували декілька назв і підтримали варіант "Шептицький".

Заступник міського голови Червонограда Тарас Турко раніше розповідав Суспільному, що в разі перейменування мешканцям не потрібно змінювати документи.

Кристинопіль — історична назва міста. Так його назвав Фелікс Казимир Потоцький на честь своєї дружини. В палаці, який збудували онуки Потоцького, наразі розміщена філія Львівського музею історії релігії.

За словами директорки філія Львівського музею історії релігії Галини Гриник, архієпископ Андрей Шептицький приїздив до міста Червоноград не один раз. Саме у Кристинопільському монастирі майбутній митрополит склав монаші обіти, а згодом там само викладав богослов'я.

"Підписує в монастирі Христинопольському святого Онуфрія, в церкві святого Георгія. Заява писалася двома мовами, і латинською, і слов'янською. Андрея Шептицького тут, у Кристинополі, пам’ятають як надзвичайно відому, надзвичайно сильну людину, релігійну, громадського плану, ну і в той же час таку людяну і добру", — розповіла Галина Гриник.

Під час голосування у 2023 році 1294 мешканці віддали перевагу назві Червоноград, трохи більш ніж тисяча підтримали варіант Кристинопіль. Сто людей проголосували за назву Шептицький.

На початок