Почав самостійно ходити: у Львові лікують 4-річного хлопчика з недосконалим остеогенезом

Почав самостійно ходити: у Львові лікують 4-річного хлопчика з недосконалим остеогенезом

Артемко з мамою та лікаркою
Артемко з мамою та лікаркою. Facebook/Центр Дитячої Медицини. СП "Західноукраїнський Спеціалізований"

4-річний Артемко із Львівщини хворіє на недосконалий остеогенез. Через нестачу колагену його кістки крихкі — до двох років у хлопчика було близько 20 переломів. Кожні три місяці Артемко отримує ін'єкції ліків у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Центру.

Коли хлопчик почав сидіти, в нього трапився перший перелом — стегнова кістка зламалася, коли Артемко нагнувся вперед. За словами його мами, до двох років у нього було близько 20 переломів.

Протягом майже двох років Артемка лікують у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. Там він отримує тут медикаменти й займається із реабілітологами. За два роки в хлопчика було три переломи кінцівок і нещодавно він почав самостійно ходити.

За словами імунологині-дерматологині Центру Соломії Тимчишин, Артемко отримує біологічний препарат.

"У нашому Центрі імунології та ревматології зараз четверо пацієнтів з таким діагнозом — найменшому 1 рік і 4 місяці. Хоча я підозрюю, що їх має бути більше: поширеність недосконалого остеогенезу коливається від 1 на 10 000 до 1 на 20 000 новонароджених. Проте з переломами батьки зазвичай звертаються лише до травматологів. І часто не надають значення тому факту, що ці переломи занадто часті або незвичні. Приміром, якщо у дитини у звичних обставинах трапляється 2 і більше переломи за пів року, то це не є норма, і це привід обстежитись", — каже Соломія Тимчишин.

За даними медиків, окрім частих переломів на недосконалий остеогенез можуть вказувати деформації кісток, низький зріст, можлива зміна кольору склер на блакитний чи блакитно-сірий відтінок, особлива будова обличчя, втрата слуху або інші відхилення.

Підтвердити діагноз можуть генетичні тести, але запідозрити його медики можуть за обстеженнями крові та сечі.

На початок