Майже 800 днів у полоні. Історія прикордонника з Львівщини Валерія Сівірухіна

Майже 800 днів у полоні. Історія прикордонника з Львівщини Валерія Сівірухіна

Ексклюзивно

Прикордонник Валерій Сівірухін провів у російському полоні 770 днів. Він захищав Маріуполь. У полон потрапив після наказу командування виходити з "Азовсталі". У червні 2024 його обміняли. Вдома на чоловіка чекали матір та 17-річний син.

Історію прикордонника Суспільному розповіла його мама Марія Дробчак.

"Він постійно був у Маріуполі. Спочатку був на позиціях, а потім у частині в Маріуполі. 22 або 21 (лютого 2022 року, — ред.) ми з ним розмовляли. Ну, він не хотів казати конкретно. Каже: "Мамо, може, я не зможу тобі телефонувати". А я кажу: "Я знаю, синочку. Я знаю, що буде війна. Я ж читала. Я те все розумію", – пригадує жінка.

Майже 800 днів у полоні. Історія прикордонника з Львівщини Валерія Сівірухіна
Марія Дробчак — мама прикордонника Валерія Сівірухіна, який 770 днів провів у полоні. Суспільне Львів/Ольга Іващук

За словами матері, Валерій отримав поранення ноги і потрапив на завод "Азовсталь", де бійцям надавали допомогу. Саме звідти у травні 2022 року відбувся вихід військовослужбовців.

"Дивилися по телевізору, бо я слідкувала за тими всіма новинами. І я бачила, як їх виводили з "Азовсталі". Я бачила, як він йшов, кульгаючи. Не було ніякого зв’язку. Я постійно телефонувала у Червоний Хрест, у Прикордонну службу, де служив Валерій. І вони мені телефонували, що мій син живий, перебуває на окупованій території", – розповідає Марія Дробчак.

У полоні Валерій провів 770 днів. Після звільнення — Марія Дробчак вже їздила провідати сина.

"Змінився. Звичайно, що змінився, похудав. Трошки постарів. Треба лікувати. Треба повністю хлопців лікувати, бо вони більше двох років неліковані зовсім. Там на самовиживанні. Захворів, температура, хто дістав інсульт, помирав – там ніякої допомоги медичної не було. Абсолютно", – каже мама Валерія Сівірухіна.

Майже 800 днів у полоні. Історія прикордонника з Львівщини Валерія Сівірухіна
Максим Сівірухін – син військовослужбовця Валерія Сівірухіна. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Разом з Марією понад два роки чекав свого батька-прикордонника і його 17-річний син Максим, який виїхав з Маріуполя.

"Я приїхав якраз із тренування додому. Тільки зайшов, тільки скинув рюкзак, речі – бачу, дзвонить невідомий номер. І чую перші слова, що то тато. Емоції дуже сильно зашкалювали. Мені днів три-чотири не вірилось, що він вдома. Зараз вже віриться", – пригадує першу розмову із батьком Максим Сівірухін.

Наразі Валерій Сівірухін перебуває на лікуванні, опісля планується реабілітація, каже його мати.

На початок