Перейти до основного змісту
У Дрогобичі на Львівщині в місцевому костелі відреставрують 300-річні фрески

У Дрогобичі на Львівщині в місцевому костелі відреставрують 300-річні фрески

У місті Дрогобич, що на Львівщині, приступають до реставрації фресок у костелі святого Варфоломія. За часів СРСР багато фресок пофарбували вапном.

Більше про реставрацію дізнавалося Суспільне.

"Він є одним з найстаріших храмів не лише Дрогобича, а й усієї України. Історія цього храму розпочинається з XIV століття. Костел є фундацією короля Владислава Ягайла", — розповів настоятель храму отець Мирослав Лех.

У Дрогобичі на Львівщині в місцевому костелі відреставрують 300-річні фрески
Внутрішнє оздоблення костелу святого Варфоломія в Дрогобичі. Суспільне Львів/Ольга Іващук

У часи Радянського Союзу храм закрили. У цьому приміщенні планували облаштувати музей історії та атеїзму. Відтак, фахівці польського інституту "Полоніка" збираються відновити фрески.

"У зв’язку з тими перебудовами, які вони тут планували, більшість фресок з XVIII століття були замальовані звичайним вапном, піском і цементом. Наша співпраця з "Полонікою" відбулася декілька років тому, коли постав цей інститут. І ми звернулися до них з таким проханням, щоби вони нам допомогли провести реставраційні роботи. Вони відбуватимуться поетапно: спочатку створять проєкт реставраційних робіт, а потім визначать етапи реставрації. Треба вичистити це вапно, пісок і цемент", — каже отець Мирослав Лех.

Костел святого Варфоломія — пам’ятка архітектури національного значення. За словами директорки місцевого туристично-інформаційного центру Ольги Бунди, це популярне місце серед туристів, які відвідують Дрогобич.

У Дрогобичі на Львівщині в місцевому костелі відреставрують 300-річні фрески
Костел святого Варфоломія у Дрогобичі. Суспільне Львів/Ольга Іващук

"Костел реставрують не вперше, бо були руйнування, були війни. Дуже костел постраждав під час Другої світової війни і потім — за радянських часів, коли знищили цінні вітражі, коли повністю знищили внутрішнє оздоблення", — розповідає Ольга Бунда.

Реставрацію мають проводити українські майстри спільно з фахівцями польського інституту "Полоніка". Зокрема, відновлюватимуть старовинні розписи. Наразі тривають дослідження. Роботи має профінансувати міністерство культури Польщі.

Топ дня
Вибір редакції
На початок