У Львові стіну, де був мурал із зображенням Каті Гандзюк, замалювали

У Львові стіну, де був мурал із зображенням Каті Гандзюк, замалювали

У Львові стіну, де був мурал із зображенням Каті Гандзюк, замалювали
. Суспільне Львів

У Львові 5 листопада знищили мурал із зображенням Катерини Гандзюк. Уже 6 листопада стіну зачистили та зафарбували, відтак від муралу не залишилося і сліду.

Стіна на вулиці Замковій, де був намальований мурал, належить Львівському університету МВС. Речниця Львівського університету МВС Галина Лемішко, каже в університет щодо створення муралу ніхто не звертався.

"Ця стіна є частиною історичного комлексу. Окрім цього, університет не може давати дозвіл на створення такого муралу. За дозволом потрібно звертатися до органів місцевого самоврядування", - додала Галина Лемішко.

Стінопис на вулиці Замковій, що поблизу Меморіалу пам'яті Героїв Небесної Сотні, зішкребли лопатами 5 листопада. Це зробили 4 чоловіків. Свідком інциденту став телеоператор Суспільного.

Читайте також: У Харкові замалювали частину графіті із зображенням Гандзюк.

"Там один такий дуже кремезний чоловік почав одразу переходити на фамільярність, грубіянити мені, тикати. Я ще трохи побув і пішов, бо вже було небезпечно там залишатися", — каже очевидець Тарас Фомін.

Він також зафільмував на телефон відповідь:

"Ви вдома в себе на паркані дозволите собі робити таке? На паркані державної установи, де має бути відповідно якийсь колір, де є благоустрій міста", — сказав невідомий.

Мурал знищили 5 листопада, тобто наступного дня після другої річниці з дня смерті Гандзюк. Ще 4 листопада там запалювали лампадки та покладали квіти. Біля муралу відбувалася акція пам’яті Катерини Гандзюк. Організовувала акцію Меланія Подоляк.

"Це був шок. Насправді, я думала, що це може статися будь-де, тільки не тут. Але, зрештою, ці речі зрозумілі. Катя і після смерті муляє багато кому очі. Ясна річ, що це було дуже неприємно, зважаючи на те, що тільки-тільки була річниця. Там ще свічки стояли, квіти", — сказала Меланія Подоляк.

Меланія Подоляк каже, що у Львові буде новий мурал Каті Гандзюк. Дівчина додає, стінописи будуть з’являтися доти, поки усі винні не будуть покарані.

Що відомо

  • Катерина Гандзюк померла 4-го листопада 2018 року у опіковому центрі Києва. 31 липня її облили сірчаною кислотою.
  • Напад на Катерину Гандзюк спочатку кваліфікували як хуліганство, згодом замінили статтю на замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю.
  • 6 листопада 2018-ого у парламенті створили тимчасову слідчу комісію із розслідування замахів на Катерину Гандзюк та інших громадських діячів.
  • П’ятеро виконавців злочину відбувають різні терміни покарання.
  • У жовтні цьогоріч Дніпровський районний суд Києва продовжив запобіжний захід обвинуваченим у організації нападу на Катерину Гандзюк Владиславу Мангеру та Олексію Левіну на два місяці: тримання під вартою до 13 та до 15 грудня відповідно.
На початок