На Львівщині 26-річний чоловік потрапив у реанімацію через укус змії

На Львівщині 26-річний чоловік потрапив у реанімацію через укус змії

Гадюка
Гадюка. Пресслужба Першого ТМО Львова

На Львівщині гадюка вкусила чоловіка, який збирав гриби. Його госпіталізували у реанімаційне відділення Жовківської центральної районної лікарні.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф.

За словами фельдшерки з медицини невідкладних станів Марії Мацелко, змія завдовжки 30-40 см вкусила 26-річного чоловіка за руку. Це трапилось, коли він збирав гриби.

"Повернувшись додому, відчувши занедужання та набряк руки, потерпілий зателефонував на "103". Каретою екстреної медичної допомоги його госпіталізовано в реанімаційне відділення Жовківської центральної районної лікарні", — йдеться у повідомленні.

Медики Першого ТМО Львова закликають мешканців бути пильними на природі, особливо у болотистій місцевості, поблизу заростей водойм, у горах тощо. Коли змія все ж вкусила, варто дотримуватися таких рекомендацій:

"Місце укусу ми маємо звільнити від всього зайвого: одягу, годинника, браслетів, перснів, що може перешкоджати відтоку крові та посилювати набряк. Обов'язково хворий має мати спокій і лежаче положення. Хворий має пити. Ніяких розрізів, відсмоктувань в ділянці ран проводити не можна. Що можна зробити до приїзду медиків? Підняти кінцівку вище рівня тіла хворого, якщо маємо холод, можна охолодити, обробити можна антисептиком, накласти суху пов'язку. Джгут ні в якому разі накладати не можна", — каже медикиня Лариса Шевченко.

Як повідомила Суспільному директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко, сироватки проти отрути гадюки в області не отримували. Але зараз, за її словами, допомогу пацієнтам, яких вкусила гадюка, можна надавати іншим методом без цієї сироватки.

На початок