На Львівщині дитина потрапила в реанімацію після укусу гадюки на базі відпочинку

На Львівщині дитина потрапила в реанімацію після укусу гадюки на базі відпочинку

У дитячу лікарню святого Миколая госпіталізували 8-річну дівчинку, яку вкусила змія на базі відпочинку у Львівському районі. Це трапилось, коли дитина впіймала плазуна, щоб з ним погратися.

Як повідомили у Першому ТМО Львова, у лікарню поступила 8-річна Аліса. Дівчинка не боїться і любить змій, адже вдома має двох домашніх плазунів: маїсового полоза та молочну змію. Під час відпочинку Аліса з сестрою пішла до озера, там побачила змію і вирішила з нею погратися.

"Вона була така гарна, мені стало цікаво і я вирішила взяти її на руки. Ми просто живемо біля парку і ми вже ловили одну змію, а ця теж була біля озерця. Я її взяла і тримала біля голови, тому що я знала, що якщо тримати біля голови, вона не зможе вкусити, бо не зможе відкрити рота і повернутися. Але вона повернула голову і вкусила мене одним зубом за палець. Одразу почало боліти, я боялася, що це може бути гадюка", — розповідає Аліса.

Батьки, які прибігли по допомогу, сфотографували змію і повезли доньку в лікарню. Як виявилось, дівчинку вкусила саме гадюка.

"Добре, що дівчата одразу повідомили. Ми спустилися, знайшли ту змію, я її відразу сфотографувала, щоб розуміти, що то за змія і наскільки вона небезпечна, і ми одразу поїхали в медзаклад. У лікарні зробили перші процедури, поклали в реанімацію, бо то була гадюка, а не вужик. Крапельниці, знеболюючі", — говорить мама дівчинки Ірина.

Гадюка, яка вкусила дитину
Гадюка, яка вкусила дитину. Пресслужба Першого ТМО Львова

Спеціалісти відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні святого Миколая провели протишокові заходи та виконали інфузійну терапію. Кожні чотири години дівчинці брали кров на аналіз та міряли температуру, аби відстежувати будь-які зміни в організмі. Добу Аліса пробула в реанімації під пильним медичним наглядом.

"Дитина отримала необхідне лікування і була переведена в хірургію в стабільному стані. Оскільки отрута змії токсично впливає на нервову систему, систему згортання крові, на алергізацію, проводиться погодинний моніторинг показників крові, температури, сатурації. Зараз її стан задовільний, вона скаржиться на незначний біль в ділянці рани. Не має задишки, гарячки, добре їсть, п'є та має ліжковий режим", — говорить хірургиня Лариса Шевченко.

У лікарні повідомляють, нині починається період найбільшої активності змій, тож варто бути пильними, особливо у болотистій місцевості, поблизу заростей водойм, у горах тощо. Коли змія все ж вкусила, варто дотримуватися таких рекомендацій:

"Місце укусу ми маємо звільнити від всього зайвого: одягу, годинника, браслетів, перснів, що може перешкоджати відтоку крові та посилювати набряк. Обов'язково хворий має мати спокій і лежаче положення. Хворий має пити. Ніяких розрізів, відсмоктувань в ділянці ран проводити не можна. Що можна зробити до приїзду медиків? Підняти кінцівку вище рівня тіла хворого, якщо маємо холод, можна охолодити, обробити можна антисептиком, накласти суху пов'язку. Джгут ні в якому разі накладати не можна", — додає медикиня.

Як повідомила Суспільному директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко, сироватки проти отрути гадюки в області не отримували. Але зараз, за її словами, допомогу пацієнтам, яких вкусила гадюка, можна надавати іншим методом без цієї сироватки.

На початок